Haridus- ja Teadusministeerium ning Finantsinspektsioon kuulutavad loovuse- ja innovatsiooniaastal välja õpilaskonkursi, kuhu oodatakse teadliku tarbimise teemalisi filmiklippe või stsenaariume.

Konkursil osalemiseks tuleb mõelda välja lugu, joonistada see enda jaoks lahti pildireana, salvestada kuni 3 minuti pikkune filmiklipp ning laadida see üles EENeti kodulehele http://joonistaja.eenet.ee.  

Õpilased, kes valdavad animeerimise kunsti, võivad esitada animafilmi. Kes tehnikaga kimpu jääb (nt noorema vanuserühma õpilased), saatku e-posti aadressile konkurss@hm.ee ainult stsenaarium, mille maht on  5-7 lehekülge.

Korraldajad on omalt poolt välja pakkunud kümmekond teemat, millest võib, aga ei pea kinni pidama. Sobivad kõik teemad, mis haakuvad tarkade ja mõistlike otsustega rahamaailmas.

30. aprilliks 2009. a saabunud töid hinnatakse kolmes vanuserühmas: 6-11aastased, 12-15aastased ja 16-19aastased õpilased.

Parimad klipid ja stsenaariumid valib välja žürii, kuhu kuuluvad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein, Eesti Panga asepresident Andres Sutt, Innovatsiooniaasta 2009 partnersuhete juht Piret Potisepp, filmiprodutsent Artur Talvik, stsenarist Peep Pedmanson ja ajakirjanik Rein Sikk.

Iga vanuserühma parimad saavad auhinnaks Canoni videokaamera, teistele tublimatele jagatakse samuti vahvaid auhindu. Konkursi võitjad kuulutatakse pidulikult välja 22. mail Eesti Panga Iseseisvussaalis.

Täpsemad tingimused ja teemad leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt www.hm.ee/index.php?0510235 ja Finantsinspektsiooni tarbijaveebist www.minuraha.ee.  

Konkurss kuulub Haridus- ja Teadusministeeriumi õpilasvõistluste sarja "Vaatan ja imestan, märkan ja õpin!".


Lisainformatsioon:
Signe Opermann
Haridus- ja Teadusministeeriumi kommunikatsioonibüroo konsultant
telefon 735 0128
konkurss@hm.ee