Algas Aasta Ennetusteo hääletusvoor, mille käigus kutsuvad ERGO kindlustus ja Postimees valima möödunud aasta silmapaistvaimat ennetustegu, mis pälvib muuhulgas 3000 euro suuruse auhinna.

Meeleolu parandamise e-kursus, liikumismängude sotsiaalmeedia konto, energia teekaart, joobes juhtimise vastane kampaania, virtuaalne kool, koolitoitlustaja loosiratas, toidupäästmise pood, teadveloleku harjutused, ohutusõppus ÄKK ja talisupluse aktsioon. Need on 2022. aasta kümne parimat ennetustegu, kelle selgitasid detsembrikuus koostöös välja ERGO kindlustus ja Postimees.

Lõpliku otsuse, kes neist väärib Aasta Ennetusteo tiitlit, teeb aga rahvas. Oma hääle saab anda kuni 12. veebruarini ning võitja kuulutatakse välja 16. veebruaril.

Marek Ratniku sõnul on Eestis palju tublisid tegijaid, kes on teinud ennetavalt midagi, et meie ühiskond oleks homme tervem, säästlikum ja ohutum. „Kõige õnnelikum õnnetus on aga toimumata jäänud õnnetus,“ rõhutas ta. „Tavaliselt räägitakse heategevusest tagajärgedega tegelemise võtmes, kuid selleks, et õnnetusi ära hoida ja selle tagajärgi vältida, tuleks alustada ennetusest.“

ERGO eestvedamisel ellu kutsutud konkursi eesmärk on pöörata tähelepanu ennetustegevuse ja – mõtteviisi olulisusele. Aktsiooniga soovivad eestvedajad esile tõsta ühinguid või inimesi, kes aitavad suuremaid kahjusid ära hoida ja seeläbi paremat ühiskonda luua.

Kui eelmisel aastal koguti ennetusteod kokku ise, siis sel aastal andis ka rahvas ise sobivatest nominentidest märku. Ennetustegu sai registreerida iga inimene ja organisatsioon spetsiaalselt selleks loodud veebilehel. Vihjeid ettevõtmiste kohta saabus alates tervisest ja liikumisest kuni energiamajanduseni välja.

Kõigi kümne ennetusteoga saab lähemalt tutvuda ja oma lemmiku valida 09. jaanuarist kuni 12. veebruarini Postimehe veebis ja aadressil https://www.ennetustegu.ee. Rahvahääletuse tulemusel selgitatakse välja võitja ehk kõige silmapaistvam ennetustegu, keda premeeritakse 3000-eurose auhinnarahaga.

Kõigi hääletajate vahel läheb loosi 3 Postimehe digipaketti ja 3 ERGO kingikomplekti.