11. mail käivitub üleriigiline tudengite ja noorteadlaste ideekonkurss "Ajujaht 2007" avaüritusega Tallinnas Rahvusraamatukogus ja Tartus Tartu Ülikooli aulas. 

  • Ettevõtlus
  • 9. mai 2007
  • Foto: Pixabay (CC0 Creative Commons)

SEB Eesti Ühispanga, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, ettevõtluskonsultatsioonifirma BDA Estonia OÜ ja INSEADi ärikooli koostöös kuulutatakse 11. mail välja äriplaanide konkurss "Ajujaht 2007". Euroopa Liidu tõukefondidest kaasrahastatud ideekonkursi eesmärgiks on leida üles tudengid ja noorteadlased, kellel on suure äripotentsiaaliga idee. Konkursile esitatud ideed vormistatakse ekspertide abiga äriplaaniks, mida lihvitakse, kuni meeskonnad on valmis kohtuma investoritega ning idee eduka ettevõtluseni viima.

"Ajujaht erinebki teistest idee- ja äriplaanikonkurssidest selle poolest, et me lihtsalt ei premeeri osalejaid rahaliselt, vaid aitame lisaks stardikapitalile ka sisuliselt osalejad järje peale. Protsessi lõpptulemusena viime kvaliteetsete äriplaanide omanikud kokku reaalsete investoritega," selgitas SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee.

Konkursi parimate ideede premeerimiseks on moodustatud auhinnafond, mille mahuks on üle 500 000 krooni. Ideede hindamiseks moodustatav žürii koondab endas praktikuid nii ettevõtjate kui investorite hulgast, nii Eestist kui mujalt maailmast. Parimad läbivad projekti raames maineka ärikooli INSEAD äriplaani koostamise koolituse. Konkursi patrooniks on peaminister Andrus Ansip.

"Ajujaht 2007" tasuta avaüritus toimub 11. mail algusega kell 11.00 Tallinnas Rahvusraamatukogus ja Tartus Tartu Ülikooli aulas. Ideekonkursi avavad SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee Tallinnast ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Viljar Jaamu Tartust. Tallinna ja Tartu üritus on ühendatud telesillaga.

Kogu päeva kestval üritusel inspireerib huvilisi Peep Vain, saab kuulda Mobi ja Regio edulugusid, Toomas Neuman ja Mart Ustav räägivad teaduse seostest äriga, disaini poolt tutvustab Helene Vetik Zizi & YoYost ning Endrus Arge Wallenium grupist. Martin Kruus 4Energiast ja Kristjan Kalda Ecosalvagerist räägivad kuidas märgata ärivõimalusi energeetika ja keskkonnasektoris.

"Ajujaht 2007" avaürituse kava leiab konkursi veebiaadressilt www.ajujaht.ee.

Avasõnade järgselt annavad ajakirjanikele kommentaare SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee Tallinnas ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esimees Viljar Jaamu Tartus. 

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!