Algatus Eesti Rattarikkaks kutsub kõiki huvilisi täiendama veebipõhist rattakaarti ning ootab infot Eesti rattasõbralike linnade ja asutuste kohta.

Koostöös osaühinguga Maxi Internet on loodud veebilahendus Eesti linnade interaktiivse rattakaardi loomiseks.

Algatuse Eesti Rattarikkaks koordinaator Maario Laas: „Soovime luua rattakaardi,kuhu märgitakse kõigi Eesti linnade mugavad ja turvalised rattamarsruudid. Kaart on vajalik selleks, et inimesed oma kodulinnades leiaksid üles marsruudid, kus saab rattasõbralikumalt liigelda punktist A punkti B. Rattaga ei pea sõitma mööda magistraale, selleks võib kasutada väikeseid tänavaid või pargiteid. Sageli usinad rattakasutajad neid marsruute teavad, aga oluline oleks, et teadjad seda infot ka
teistega jagaks.“

Kaarti on oodatud täiendama vabatahtlikud  rattasõbrad, kes saavad märkida kaardile oma igapäevaseid sõidumarsruute. Samuti saab kaardile kanda ka rattaparklate asukohti ning rattavarustust pakkuvaid kauplusi.

Kaart baseerub Google Mapsi rakendusel ja ootab vaatamist ning täiendamist.

Samuti kogub algatus infot Eestis olemasolevate heade ja nutikate rattasõbralike rattarajatiste kohta. Käimas on ka mitu konkurssi, mille raames valitakse kõige rattasõbralikum linn, ülikool ja asutus.

Maario Laas: „ Meil kõigil on rattasõbralikkuse osas veel palju õppida ja areneda. Häid näiteid välismaalt leiab alati, kuid oluline on, et leiame Eestis üles need linnad ja asutused, mis juba praegu on teistele eeskujuks ning on investeerinud erinevatesse rattarajatistesse.“

Häid näiteid rattasõbraliku asutuse, linna või mõne toreda ja nutika rattarajatise kohta saab lisada algatuse kodulehele.

Eesti Rattarikkaks algatus on loodud eesmärgiga innustada linnaelanikke kasutama jalgratast igapäevase liiklusvahendina. Algatuse eestvedajateks on Tallinn 2011, Vänta Aga, Eesti Maaülikool, ERL, Uue Maailma Selts. Ettevõtmine saab teoks Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusel.