Taani Tehnikaülikooli teadlased on avastanud efektiivse ja uudse viisi, kuidas hoiustada vesinikukütust hüdrogeeni, mis teeb gaasi mootorikütusena kasutamise palju lihtsamaks.

Hüdrogeen on naftal ja maagaasil põhinevate kütuste „roheline“ alternatiiv, kuid siiani on selle kasutamine osutunud keeruliseks, sest gaas nõuab säilitamiseks väga suuri mahuteid ning on seejuures tuleohtlik.
 
Nüüdseks on Taani teadlased aga tõestanud, et hüdrogeen gaasi saab säilitada tablettidena, mis tähendab, et neid saaks tulevikus edukalt hakata kasutama autokütuse aseainena.

Seni võttis gaasikogus, millega saaks sõidutada üheksa inimest 500 km kaugusele, sama palju ruumi kui üheksakohaline sõiduk ise. Tablettidena saaks sama koguse energiat mahutada aga tavapärasesse 50-liitrisesse kütusepaaki.
 
Tabletid on väikesed, odavad, lihtsasti kasutatavad ja nende tootmiseks ei kulu fossiilkütuseid. Tabletid on tehtud ammoniaagist, vesiniku ja lämmastiku segust, mis on meresoolaga segatud. Pärast kasutamist saab tablette ammoniaagiga taaslaadida.
 
Huvitav, millal need Eesti turule jõuavad? : P