Autovaba nädala puhul teevad Tartu linnavalitsuse liikmed kabinetiistungil jalgratastel ringsõidu Tartu uutel rattateedel, et avada uus Ihastet ja kesklinna ühendav kergliiklustee ning tõmmata tähelepanu autovaba nädala sündmustele.

Linnapea Urmas Kruuse sõnul on linnale ja ratturitele oluline, et nüüd on tekkinud head rattateede liinid, mille kaudu on hea kesklinnast linna serva ja tagasi liikuda. Oluline on, et oleksid olemas ühtsed rattateed, mis vahepeal ei katkeks. „Ihaste rattatee osas olen juba isiklikult saanud tänulikelt kodanikelt mitmeid kirju, mis näitab, et oleme õigel teel,“ rõõmustas Kruuse. „Linnapilti tekib üha enam rattureid ja rattaparklaid, mida järjest rohkem ka kasutatakse. Silmnähtavalt on ratta eelistamine muutunud üha populaarsemaks.“

Ihaste rattatee avatakse pidulikult kell 11.30 Turusilla juures Emajõe ja Anne kanali vahelisel alal. 3,7 kilomeetri pikkune kergliiklustee ühendab Annelinna ja Ihaste linnaosad kesklinnaga. Tee algab Turusilla juurest, kulgeb Emajõe ja Anne kanali vahelisel alal Sõpruse silla alt läbi, ümber spordihoone ja jõuab Ihaste teeni Luha tänava otsa juures. Edasi kulgeb kergliiklustee Ihaste tee kõrval ja lõpeb Vana-Ihastes Hipodroomi ja Männimetsa tee ristmikul. Kergliiklustee on täies pikkuses valgustatud.

Autovaba nädala puhul toimub Tartus arvukalt ratturitele mõeldud üritusi nädala lõpus. Reedel jagatakse kõigile rattaga kesklinna tulijatele 1000 rattatuld ning kõigil on võimalus oma ratas jätta valvega rattaparklasse raeplatsil. Laupäeval, 25. septembril tähistab Tartu autovaba päeva ning selle puhul täitub kesklinn jalgratastega ning kõigega, mis ratastega seondub. Toimub rattalaat ja oksjon, kus igaüks saab endale vajalikku soetada, maha müüa või lihtsalt tutvuda omamoodi ratastega. Lisaks toimuvad samal ajal ka Tartu linna tervisepäeva üritused võimlemise, kepikõnni ja tervisekontrolliga.

Raekoja taha kerkib liiklusväljak, kus saab oma oskuski proovile panna ning uusi teadmisi ammutada.