3. juulist kuni 2. augustini saab Vabaduse puiestee lõigust Autovabaduse puiestee, et meelitada tartlasi kesklinna mõnusalt ja turvaliselt aega veetma. Juba 28. juunil algavad ala ettevalmistustööd ning teelõik Kaubamaja ristmikust kuni Kaarsillani on liiklusele suletud 6. augustini.

Liiklus toimub sel ajal Narva maantee kaudu, kuhu on ajutiselt suunatud ka bussiliinid 6, 7 ja 13 ning ööliinid 21 ja 22. Seni ei peatu bussid peatustes Raeplats ja Vabaduse puiestee, Palmihoone peatus on ajutiselt viidud Laiale tänavale. Kesklinna suunas sõites peatuvad Vene peatuses ainult bussiliini nr 7 ja 13 bussid. Liiklusmuudatuste kohta annavad infot sel nädalal linlaste ja piirkonna elanike postkastidesse saabuvad otsepostitused.

Autodele on endiselt avatud turuhoone parkla, kaubamaja parkla ning linnaraamatukogu parkla. Turismibussidele luuakse täiendavad parkimiskohad Magistri tänava parkla lähedale Lutsu monumendi juurde. Taksodele luuakse kolm peatumiskohta Uueturu tänavale Kaubamaja parklasse ning kolm kohta Magistri tänava parkla lähedale Lutsu monumendi juurde.

Autovabaduse puiestee eesmärk on luua turvaline avalik ruum, mis pakub põnevaid vaba aja veetmise võimalusi ja elavdab kesklinna. Külastajaid ootavad kiigelabürint, rannabaar, välilugemissaal, piknikualad, mitmekülgse taimestikuga niidukastid, tänavatoiduautod, koosolekuteala, turu- ja täikaplats, programmid ja õpitoad, pinksilaud, korvpalliplats, minigolf, välikino ja palju muud põnevat.

Autovabaduse puiestee tegevused saavad läbi P-N kell 22 ning R-L 00.30. Alal aitavad korda hoida politsei ja turvatöötajad.

Täpsem liiklusskeem on lisatud manusesse. Lisainfo Autovabaduse puiesteega seotud teemadel.