Juba kolmandat aastat järjest toimub 26.-27. oktoobril 24 tundi kestev Climathon – kliimamuutuste ennetamist ja lahenduste leidmist käsitlev häkaton ehk arenduspäev, mis toimub samaaegselt rohkem kui 100 linnas üle maailma.

Iga Tallinna linna ja selle lähiümbruses elav inimene teab, et liikumine Tallinnas, Tallinnast või Tallinnasse kas jalgsi, auto, ühistranspordi või jalgrattaga on raskendatud, stressi tekitav ja ajaliselt kulukas. Kas kõiki liikumisviise on võimalik arendada võrdselt? Kui palju maksab autokeskne linn avalikule sektorile, ettevõtetele ja peredele? Kas Tallinn areneb autost sõltuvama linna suunas?  Kas auto on Eesti püha lehm? Kas autovabam linn vajab julgemaid otsuseid? Kuidas teha nii, et ettepanekud jõuaksid paremini otsusetegijateni ja kuidas kommunikeerida muutuste vajadust? Ning kuidas lähenevad homsel häkatonil osalevad tiimid nendele küsimustele?

Ühe žüriiliikmena aitab parimaid ideid välja sõeluda Eestimaa Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova. „Climathoni teeb eriliseks ettevõtmiseks selle formaat – kokku pannakse erineva tausta ja teadmistega inimesed ning ajurünnak kestab terve ööpäeva järjest. Huvitav kompott, millest võib sündida väga ootamatuid ja julgeid lahendusi. Nüüd, kui äsja on tervet maailma raputanud kliimakatastoorfi hoiatus, on Climathoni teema eriti aktuaalne, ehk annab seegi osalejatele indu ja loovust juurde,“ kommenteeris Izmailova.

Iga-aastase häkatoni raames tulevad kokku eksperdid, tudengid, start-up'id, suurmõtlejad, innovaatorid ja rakenduste arendajad nii Tallinnas kui ka teistes suuremates linnades üle maailma, et leida lahendusi nende linnas olevatele keskkonnaprobleemidele. Osalejad panustavad terve ööpäeva eesmärgiga jõuda innovaatiliste lahendusteni kliimaprobleemidele, mis nende linnas aktuaalsed on - Tallinnas on selleks liikuvus. Keskendutakse jalgsi-, jalgratta ning ühistranspordiga liikumise soodustamisele ning autost sõltuvuse vähendamisele - kuidas ja milliste lahendustega jõuda erinevate sihtgruppideni, kujundada hoiakuid ja harjumusi ning purustada autostumise ja linnakeskkonnaga seotud müüte.

Climathoni korraldavad MTÜ Cleantech ForEst koostöös Climate-KICi, Tallinna Linnavalitsuse ja Tallinna Energiaagentuuriga.

Registreeri end üksikisikuna või tiimiga Climathonile ja kuulajaks saates email triin@cleantechforest.ee

Rohkem informatsiooni esinejatest ja ajakavast.