5. juunil 2019 toimus Eesti Rahvusraamatukogu konverentsisaalis laste ja noorte keskkonnateadlikkuse kujunemist edendava ülemaailmse programmi ehk Rohelise kooli konverents, kus ühtlasi anti haridusasutustele üle ökomärgis „Roheline lipp“.

Keskkonnahoidlikkust tunnustava „Rohelise lipu“ pälvis 26 Tallinna haridusasutust, sh 18 lasteaeda ja 8 kooli. Ühtekokku sai ökomärgise 42 haridusasutust üle Eesti.

Ökomärgise said järgmised pealinna lasteaiad: Tallinna Arbu Lasteaed, Tallinna Asunduse Lasteaed, Tallinna Kadaka Lasteaed, Tallinna Kristiine Lasteaed, Tallinna Kullerkupu Lasteaed, Tallinna Lasteaed Kikas, Tallinna Lasteaed Maasikas, Tallinna Lasteaed Rabarüblik, Tallinna Lasteaed Sinilind, Tallinna Lasteaed Vikerkaar, Tallinna Lehola Lasteaed, Tallinna Lepatriinu Lasteaed, Tallinna Linnupesa Lasteaed, Tallinna Sikupilli Lasteaed, Tallinna Suur-Pae Lasteaed, Tallinna Sõbrakese Lasteaed, Tallinna Tuule Lasteaed ja Tallinna Ümera Lasteaed.

Laste ja noorte keskkonnateadlikkuse kujunemist edendav ülemaailmne programm Eco – Schools ehk eestikeelse nimetusega Roheline kool on tegutsenud 25 aastat, olles maailma suurim keskkonnahariduslik programm – võrgustikku kuulub ligi 53 000 haridusasutust 68 riigist.

Eesti on sellesse võrgustikku kuulunud kolm aastat, võrgustikus on 121 lasteaeda ja kooli üle Eesti, enam kui pooled neist on Tallinnast. Võrgustiku liikmed on teinud palju, et majandamisel säästa loodusressursse ning õppetöös kujundada keskkonnahoidu, elurikkust ja tervist ning teisi inimesi väärtustavat suhtumist. 

Konverentsil rääkis kliimamuutustega seonduvast Timo Palo Vabariigi Presidendi Kantseleist ning Aveliina Helm Tartu Ülikoolist pani igaühele südamele looduskaitse vajadust. Iida-Elina Kiminki Soomest ja Hak van Nispen tot Pannerden Hollandist tutvustasid Eco-Schools rõhuasetusi oma maal. Osalejaid tervitas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. 

Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. ELKS on sõlminud programmi tegevuste koordineerimiseks koostöölepingu  MTÜga Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED. Programmi tegevusi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Keskkonnaamet, Tallinna Haridusamet ja Pärnu Linnavalitsus.

Programmi Roheline kool koduleht