Avatud Eesti Fond kutsub vabadust jäädvustama

Avatud Eesti Fond kuulutas täna välja fotokonkursi „Vabadus meie õuel“, millel on oodatud osalema kõik Eesti inimesed igas vanuses ja igalt elualalt, fotograafidest asjaarmastajateni. Fondi 20. aastapäevale pühendatud konkursile oodatakse isikupäraseid fotonägemusi sündmustest, nähtustest, inimestest ja asjadest, mis tähistavad pildistaja jaoks vabadust tänases Eestis.

„Vabadust on lihtne väärtustada siis, kui seda ei ole,“ selgitab Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam konkursi ideed. „Veel 20 aastat tagasi olid paljud valmis vabaduse nimel kartulikoori sööma, aga kui palju oskame märgata vabadust ohustavaid märke, elades vabas ühiskonnas?“ Hellami sõnul kutsub fond inimesi üles mõtlema sellele, mida tähendab vabadus tänases maailmas ning millised on vabaduse ja kodanikuõiguste erinevad näod.

Fotosid saab saata kuni 1. septembrini ja viis huvitavamat saavad auhinnaks 3000-kroonise stipendiumi. Täpsemat infot konkursi kohta leiab veebilehelt www.oef.org.ee/foto.

Konkursile saadetud fotodest paneb Avatud Eesti Fond septembris kokku ühisnäituse ameeriklanna Mary Frances Lindströmi fotonäitusega „Impeeriumi varjud“, mis toob vaatajani pildikesi endise Nõukogude Liidu varemetest nii tänases Eestis kui mujal Kesk- ja Ida-Euroopas.