21. juulil 2019 kell 10–17 toimub viies üle-eestiline avatud talude päev. Sind ootavad külla paljud talupidamised ja põllumajandustootjad.

  • Maamajandus
  • 9. juuli 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Sel aastal on üle poolte taludest avatud ka juba laupäeval, 20. juulil. Millised, seda vaata avatud talude päeva veebi- või paberkaardilt, ning kontrolli kindlasti ka kellaaegasid talude info alt.

Sind ootavad nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid.

Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit ja mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte.

Millal sa viimati said kitsega tõtt vaadata või proovida kombaini rooli istuda? Kui tuled avatud talude päeval maale, siis saad.

Talude info kaartidel

Osalevaid talusid näed enne ürituse toimumist kaardilt või nimekirjast meie kodulehel. Avatud talude päeva paberkaarte võib küsida Alexela ja Circle K teenindusjaamadest ning Selveritest üle Eesti ja otsida Elroni rongidest.

Paberkaardi saab ka siit alla laadida ja ise välja printida:

    avatud talude päeva kaart 2019 » (pdf 3,9 MB)

Samuti aitab taludesse kohale jõuda mobiilirakendus Navicup.

Avatud talude päeva avapauk

Avatud talude päev avatakse piduliku golfilöögiga 20. juulil kell 14 Maamehe Golfi talus Võrumaal. Esinevad Lasva Meeskoor ja VK Janika Võru, kell 17 algab Alen Veziko Karjakopli kontsert. Lisaks saab nautida ehedaid Eesti maitseid, osaleda töötubades, mängida Maamehe golfi, sõita hobusega või uudistada kitsi, veiseid ja küülikuid. Üritus on TASUTA ja kõik on oodatud!
Bussireisid

Avalikkusele suunatud tasuta bussireise korraldab Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoda.

Tallinnast Järve keskuse parklast väljub üks buss Pärnumaale ja Ülemiste keskuse parklast Lääne-Virumaale ning üks venekeelne buss Kesk-Eestisse.

Tartust Lõunakeskuse parklast väljub üks buss Tartumaale ja teine Põlvamaale.

Rakverest AQVA veekeskuse parklast väljub üks buss Lääne-Virumaale.

Bussireisidele registreerumine algab 11. juulil kell 13 veebilehel www.avatudtalud.ee. Korraga saab broneerida neli piletit.