Maailma juhtivate autorendifirmade sekka kuuluv Avis alustab koostöös Renault-Nissani liiduga elektriautode rendileandmist alates 2011. aastast. Sellega annab ettevõtte järjekordne panuse väljakujunenud keskkonnasõbralikkuse programmile, tänu millele on Avise omanud CarbonNeutral® staatust juba aastast 1999.

Avis Europe tegevjuht Pascal Bazin selgitab: “Me oleme Avises pühendunud oma ökoloogilise jalajälje vähendamisele ja otsime pidevalt uusi võimalusi oma keskkonnasõbralikkuse parandamiseks.”

“Meil on heameel sõlmida Renault’ga koostöölepe ja asuda pakkuma elektriautosid meie “rohelise” autopargi koosseisus, millel on meie klientidele pakutavate autode hulgas üha kesksem osa. Hoolimata majanduslangusest on kliendid vägagi teadlikud kliimamuutuste temaatikast ja ainult oma partneritega koostööd tehes oleme me võimelised midagi saavutama.”

Uwe Hochgeschurtz, Renault’ ärimüügi osakonna vanem-asepresident lisab: “Avis on Renault’ oluline pika-ajaline partner ja me oleme kindlad, et antud partnerlus mängib olulist rolli klientidele uue tehnoloogia kogemise võimaldamisel ning samuti võimaldades neil omandada teadmisi elektriautode keskkonnasõbralikkuse kohta, arvestades, et nendest saavad tulevikus kindlasti olulised alternatiivid autoga liiklemisel.”

Alates 2011. aastast toob Renault turule järjestikku neli elektrisõidukit. Fluence ja Kangoo Expressi elektriversioonid Fluence Z.E. ja Kangoo Express Z.E. Hiljem lisanduvad neile ideeautodel Twizy Z.E. Concept ja Zoe Z.E. Concept  põhinevad mudelid, mis on algusest peale projekteeritud liikuma elektri jõul.

Omades pika-aegset keskkonnateadlikkuse ajalugu on Avis alates 1997. aastast korvanud enam kui 147 000 tonni süsihappegaasi eritamise, investeerides mitmetesse keskkonnaalastesse algatustesse, nagu näiteks taastuvenergiasse, metaani kogumise projektidesse ning puude istutamisesse, mis kõik kokku tähendab seda, et Avis on juba üle aastakümne omanud CarbonNeutral® tähistust.

Keskmist CO₂-emissiooni on aasta-aastalt edukalt vähendatud ka keskkonnasõbralike tehnoloogiate ja harjumuste juurutamisega, sealhulgas paljudes Avise Euroopa kontorites liikumisanduritega tulede kasutuselevõtuga, töötajaskonnale laialdase taaskasutuse programmi juurutamisega ning lekkimise ärahoidmise kontrolli ja vastumeetme (Spill Prevention Control and Countermeasure - SPCC) plaani väljatöötamisega, mis hoiab ära Euroopa rendijaamades kütuse lekked nii hoiustamisel kui tankimisel.

Samas saavad Avise kliendid juba praegu kasutada laialdast öko-valikut. Avise autopargi tüüpiline sõiduk on vaid kuus kuud vana et tagada maksimaalne efektiivsus kütuse tarbimisel ning 2009. aastal ostetud autode keskmine CO2-emissioon oli vaid 144,6g CO₂/km.

Kõikidele Avise klientidele on ka kättesaadavad ka keskkonnasõbraliku liiklemise näpunäited aitamaks neil saastegaase vähendada ning lisaks saavad nad sõiduki valida suurest “rohelisest” autopargist, mis sisaldab sadu autosid, mis sõidavad muude kütuste kui bensiini või diisliga.