Laupäeval, 16. novembril kella 11-14 toimub Tartu Mänguasjamuuseumis Barbie nukkude taaskasutuslaat ja isevalmistatud nukuriiete moedemm.

  • Bioneeri uudised
  • 14. november 2019
  • Foto: pixabay.com/photos/beauty-barbie-pretty-puppet-1265522

Lisaks saab osaleda disainitöötoas ning teha suu magusaks ainult üheks päevaks avatud Barbie kohvikus.

Moedemmile kutsub mänguasjamuuseum osalema kõiki suuri ja väikeseid Barbie sõpru, kes on oma nukkudele ise riideid või aksessuaare valmistanud. Taaskasutuslaadale oodatakse kauplema kasutatud, kuid heas korras Barbie nukkude, riiete, mööbli ja muude tarvikutega.

Mänguasjamuuseumi publikuprogrammide kuraatori Katrin Vaski sõnutsi korraldatakse üritust selleks, et innustada lapsi mänguasjade rohkuse ajal taaskasutusele mõtlema.

"Soovime lastele näidata, et ühe lapse vana nukk võib olla isetehtud riietega täiesti uus nukk ja pakkuda veel palju mängurõõmu," selgitab Vask.

Kogu ürituse toimumise aja saab osta ning müüa taaskasutuslaadal ja teha suu magusaks vaid selleks üheks päevaks avatud erilises Barbie magusakohvikus. Loomulikult on avatud ka selle aasta suurnäitus "Barbie 60", kuhu on välja pandud rohkem kui nelisada nukku.

Laadal ja moedemmil osalemiseks tuleks saata registreerumiskiri aadressile katrin.vask@mm.ee, kirju saab saata veel kuni 14. novembrini.

Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777