Sel aastal toimub juba kolmas Tasaarengu suvekool teemal HEA ELU ja selle alustalad. Tule osalema ja omanda terviklik lähenemine ökoloogilise ja sotsiaalse jätkusuutlikkuse väljakutsetele!

Suvekool algab 19. juuli õhtul ja lõpeb 21. juuli pärastlõunal. Koht: Sänna mõis Võromaal. Teema: HEA ELU ehk INDIVIDUALISMIST KOOSTEGEMISELE  

Suvekoolis saab aeglase ülevaate sellest, mis see tasaareng uudse ühiskonnakorraldusena on. Ettekannete ja rühmaarutelude kaudu uurime, milline on täiskasvanud (st täis kasvanud) ühiskonnas hea elu. Keskendume hea eluni jõudmiseks olulistele võtmevaldkondadele:  

  • töö olemus ja tööaja vähendamine (teemat avab Riinu Lepa, kes on valdkonna doktorant Tallinna Tehnikaülikoolis) 
  • kodanike baasteenuste tagamine (kõneleb Halliki Kreinin, PhD,  EU 1.5° Lifestyles vanemuurija)
  • ühistegevus majanduses ja demokraatias (viib läbi Teele Pehk, rahvakogude korraldaja ja demokraatiarikastaja)

Rühmaaruteludes otsime lahendusi, kuidas nendes võtmevaldkondades ühiskondlikke praktikaid muuta, kasutades selleks Tartu Ülikooli sotsiaalteadlaste välja töötatud sotsiaalsete praktikate raamistust. Lisaks vaatame otsa kuidas nimetatud valdkondades head elu ja heaolu mõõta. 

Sisukast programmist hoolimata on suvekool teolikult rahulik ja vaheldusrikas: mõttepingutuste vahel osaleme Sänna kogukonna talgutel, käime “Aigu om”* festivalil ning unistame lõkke ääres ja saunalaval heast elust. Lisaks on Suvekoolis võimalik osaleda tasaarengu lugemisklubi kohtumisel ja ühiselt loetud raamatu üle mõtteid vahetada.

Suvekooli korraldame Teokoja (Tasaarengu Eesti MTÜ) liikmetega, sest soovime tekitada rohkem arutelu selle ümber, milles päriselt seisneb hea elu ja heaolu ning kuidas ühiskonnana selle poole liikuda. Suvekoolis osalejatel on võimalus uurida ka teiste Teokoja toimetuste kohta ning huvi ja motivatsiooni korral meie tegemistega liituda.

* Suvekooli toimumiskoha lähedal toimuva aeglase elu festivali “Aigu Om” kohta leiad lisainfot siit.

Kellele mõeldud?

Suvekool sobib kõigile, kes tunnevad, et tänane pidevat kasvu ülistav majandus ning ületarbiv elustiil pole kestlik ega õiglane. Suvekool sobib nii riigi- ja kohalikele ametnikele, uute teadmiste järgi janunevatele ekspertidele kui ka oma seniseid teadmisi süvendada soovivatele üliõpilastele ja aktivistidele. Tasaareng puudutab kõiki eluvaldkondi!

Osalustasu

Suvekooli osalemistasu 120€ katab lisaks programmile ka voodimajutuse, toitlustuse ja sauna. Telgis majutusega on osalustasu 110€. Vähekindlustatutele ja üliõpilastele on soodushind 65€.

Kuidas osaleda? 

Suvekoolis osalemiseks täida motivatsiooni- ja registreerumisankeet hiljemalt 10. juuniks

Suvekoolis on uutele tulijatele 20 kohta, osalejad selgitame välja huviliste seast. Kandidaadilt ootame siirast huvi tasaarengu vastu. Teokoja poolt pakume põnevat programmi ja suurepärast seltskonda. Anname kõigile osalemisest eraldi teada hiljemalt 13. juuniks.

Veel infot tasaarengu kohta: www.tasaareng.info

Küsimuste korral võta ühendust: Merlyn Dunderdale, merlyn.dunderdale@gmail.com