Kutsume Sind Bioneeri vabatahtlike arutelule Tallinnas reedel, 2. novembril kell 18 Ülase12 Sotsiaalkeskuses.

Mis me seal teeme?

Oleme suvel väiksema seltskonnaga mõtisklenud selle üle, kuidas Bioneer võiks toimida, kuhu areneda ja mida pakkuda nii kaasa löövatele inimestele kui ühiskonnale laiemalt.

Sooviksime neid mõtteid ka Sinuga läbi arutada. Tegelikult on oluline ju ikka see, mida meie inimesed Bioneeris teha tahavad ja teha suudavad.

Toimetuse mõtted on liikunud selles suunas, et võiksime kodanikuajakirjanikena hakata käsitlema tõsisemaid teemasid, olla järjepidevamad - hoida rohkem silma peal erinevatel arengutel ning otsida kontakti Eesti inimeste ja nende kogemustega. Et keskkonnaküsimused on inimühiskonnast lahutamatud, sooviksime ka rohkem kodanikuühiskonna toimimist avada. Oluliseks peame õppimist - õppimist üksteiselt ja inimestelt, kellega kokku puutume. Seetõttu soovime hakata ka rohkem omavahel suhtlema, lugude ideesid läbi arutama, kirjutajatele tagasisidet andma ja omavahel koostööd tegema. Kes teab, mis sellest kõik võib sündida? Ehk saame mõnele nähtusele või probleemile tähelepanu juhtida hoopis teises vormis?

Enne kui me rongi rööbastele seame, soovime Sinuga neid mõtteid eelseisval arutelul testida ja uurida, mis on see, milleks Sina valmis oled ja mida Bioneerilt ootad. Vaatame üle senistelt vabatahtlikelt kogutud tagasiside ja peegeldame oma kogemust selle valguses. Teeme ajurünnakuid, et panna paika täpsemad plaanid Bioneeri ja selle sisemise koostöö edendamisel.

Meil on teatada ka tore uudis - kodanikuühiskonna sihtkapitali toel saame Bioneeri kirjutajatele pakkuda ka praktilist ajakirjanduskoolitust Mart Raudsaare vedamisel. Huvilised võiksid selleks endale broneerida neli järjestikust pühapäeva (a neli tundi, 18. november kuni 9. detsember, Tallinn). Koolitus eeldab iseseisvat tööd lugude kallal, mis hiljem ilmuvad Bioneeris. Koolitus toimub arutleva meeskonnatöö vormis, mille käigus otsime just Bioneerile ja tema inimestele sobivaid kirjutamis- ja koostööviise. Kui teil on võimalik kohal käia ainult osaliselt, leiame ka sellele sobiva lahenduse. Bioneer saab hüvitada koolitusega seotud sõidukulud.

Registreeru mõttetalgutele!

www.bioneer.ee/tegutse/bioneeri_mottetalgutele_registreerumine

Kui Sa ei saa tulla Tallinnasse ja eelistad kohtumispaigana Tartut, siis anna sellest teada Maie Kiiselile (maie.kiisel@ut.ee, 5169933). Kui on huvilisi, saame teha eraldi kohtumise ka Tartus.


Mis koht on Sotsiaalkeskus Ülase12?

2011. aasta kevadel Tallinnas uksed avanud Sotsiaalkeskus Ülase12 on kohalike inimeste poolt käima lükatud mitteformaalne ja mittetulunduslik projekt, mille peamine eesmärk on pakkuda inimestele ning erinevatele liikumistele võimalust koguneda, suhelda ning organiseeruda. Sotsiaalkeskuses toimuvad erinevad üritused sh. taimetoidu (vegan) õhtusöögid, filmiõhtud, aruteluringid, kontserdid, maleõhtud, tasuta asjade pood ning samades ruumides tegutseb ka alternatiivne, anarhistlikule ning antiautoritaarsele kirjandusele keskenduv raamatukogu koos internetiühendusega. www.ylase12.org


Vaata Bioneeri mõttetalgute fotosid Bioneeri galeriist või Bioneeri Facebookist!