23. veebruaril tähistatakse Eesti disaini päeva, mille auks toimus Solarise keskuses Eesti disainerite garaažimüük. Eksklusiivne, üle kolmekümne kohaliku disaineri osalusega üritus meelitas kohale tuhandeid disainihuvilisi, kel avanes harukordne võimalus soetada tarbekunsti näidiseid, varasemaid katsetusi, kasutuskõlblikke praake, aga ka kõige värskemat loomingut.

Ürituse korraldaja ja Eesti Disaini Maja esindaja Piret Mägi sõnul osalevad garaažimüügil end turul juba tõestanud Eesti disainerid, kes on toonud üheks päevaks välja erilised leiud või algusest peale sahtli- või kapinurka seisma jäänud näidised.

Huvilistel avanes võimalus soetada tavapärasest soodsamalt näiteks Woolishi kollektsioonide meriinovillaseid kampsuneid, Nüüd Ceramics’i keraamilisi proovitöid, ehtekunstniku Krista Lehari ehteid ning moekunstniku Reet Ausi loomingut.

„Näiteks võivad keraamika glasuurimisel ja põletamisel tekkida väikesed viperused või muljumised, mis on teinud mõne eksemplari täiesti harukordseks. Või on tegu eelmiste kollektsioonide viimaste eksemplaridega ja uudismudelitega, mida tavapoes enam ei müüda või pole mis pole poeletile üldse jõudnudki. Näiteks Helina Tilk tegi esimest ja viimast korda täiesti uue vormiga tassid. Ellen Richard tõi kaasa Ewaldi brändiga koostöös valminud tuliuue särkide kapselkollektsiooni,“ selgitas Mägi.
 

Eesti Disaini Päev kutsub inimesi üles märkama Eesti disainereid ning avastama kohalike tegijate loomingut. „Eesti disain on oluline osa ühiskonna kvaliteetsest toimimisest nagu põllumajandus, haridus ja kultuur. Garaažimüügiga soovime esile tõsta esile ka seda tööd, mida disainerid tagatoas teevad ning väljakutseid, millega tuleb neil oma töös iga päev silmitsi seista, kuid mis enamasti üldsuse ette ei jõua,“ lisas ta
 
Tegu oli järjekorras teise Eesti disainerite garaažimüügiga. Esimene garaažimüük toimus 2018. aastal Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Disainiöö festivali raames. Solaris jäi asukohana sõelale, kuna sellesse kaubanduskeskusesse on koondunud palju Eesti disainerite edasimüüjaid, sealjuures ainuke 100% Eesti disaini esindav Eesti Disaini Maja.
 
„Vaatame tulevikku kestlikult ja teame, et kodumaisel disainil on perspektiivi olla parem, kvaliteetsem ja keskkonnasõbralikum. Eesti disainerite esile toomiseks ja eesmärgiga vastanduda kiirmoele saigi seitse aastat tagasi loodud Solarise disainitänav, kus on esindatud rohkem kui viissada kohalikku disainerit,“ lisas Solaris Keskuse turundusjuht Kristin Lepikson.