Reedel askeldasid Räpina Aianduskooli õuel noored aednikud, sest käimas olid üheksandad aiandusala kutsevõistlused Floristaia 2011, kus võeti mõõtu maastikuehituses, taimekaitsees, pookimises ja floristika teemal. Võistlusele olid tulnud ka partnerkoolide õpilased Saksamaalt, Ernst-Benary-Schule’st Erfurtist.

Eesti parimaks nooraednikuks pärjati Karin Järs Räpina Aianduskoolist. Karin õpib I kursusel maastikuehituse erialal. Teise koha individuaalarvestuses sai Rene Varik ja kolmanda koha Elise Kruusvee. Mõlemad õpivad samuti  Räpina Aianduskoolis.

Räpina Aianduskooli esikolmik võistles ühe meeskonnana kuuest ning oli võidukas ka meeskondlikus arvestuses. Võistkondlikus arvestuses II koht läks Saksamaa partnerkoolile Ernst-Benary-Schule Erfurt ja III koht Luua Metsanduskooli võistkonnale.

Räpina Aianduskooli õpetaja Reet Palusalu ütles, et õpilaste trump oli kindlasti see, et nad oma ala armastavad. „Eks mõnda kavalust ja nippi õpetasin mina ka“.

Kohtunik Reti Randoja-Muts ütles, et selline üritus motiveerib kindlasti õpilasi oma erialal rohkem pingutama, sest Floristaia võitja saab minna rahvusvahelisele nooraednike võistlusele mõõtu võtma. Kohtuniku sõnul oskas võidutiim teistega võrreldes kõige paremini koostööd teha. „Nad olid tööd tehes täpsed, korralikud, istutussügavus oli õige, kiviparkett sobiva vuugiga, muster klappis. Mis aga kõige tähtsam- töövõtted olid head ja plats puhas-korras. Puhtust tuleb hinnata, sest võistlusel on täpselt nagu reaalses elulises situatsioonis. Seega on oluline, et töö käigus võimalikult vähe kliendi privaatsust häiritakse.“

Võistlust korraldas SA Innove koostöös Räpina Aianduskooliga. Võistlust rahastasid Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium, toetasid Eesti Aiandusliit, Põllumajandusministeerium.

Täpsem info ja fotod SA Innove kodulehel.