Kuni 5. märtsini saavad roheettevõtted kandideerida Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) mõjufondi InnoEnergy uude rahvusvahelisse programmi PowerUp! Challenge, kus potentsiaalsed investeeringud parimatele osalejatele ulatuvad miljonitesse eurodesse. Programmi raames toimub ka varasematest aastatest tuttav idufirmade konkurss PowerUp! 2020.

EIT InnoEnergy on 2009. aastal EIT poolt ellu kutsutud mõjufond, mille eesmärk on toetada ja arendada Euroopa säästva energia valdkonda. InnoEnergy võrgustikku kuulub täna ligikaudu 230 idufirmat ning üle 400 erineva säästva energia valdkonna toote. Mõjufondi abiga on ettevõtted tänaseks kogunud enam kui 500 miljoni euro ulatuses investeeringuid ning toodete keskmine turule jõudmise aeg on olnud 16 kuud.

Eesti ettevõtetest tuntuimad on Skeleton Technologies, Hepta Airborne ning Thinnect, kes on InnoEnergy fondi ja võrgustiku kaudu saanud ligi 5 miljoni euro ulatuses investeeringuid ning säästva energia valdkonnas võimsalt kaasa räägivad.

Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia juht Ragmar Saksing: „Uus kasvav roheline majandusharu vajab tugevat toetust, et maailma muutvad tehnoloogiad saaksid tuule tiibadesse just Eestist. Selle nimel on Tehnopol InnoEnergyga koostööd teinud alates 2015.  aastast. Eesti rohevaldkonna ettevõtetel on suur potentsiaal maailmas läbi löömiseks ning PowerUp! Challenge programm on üks suurepärane võimalus seda potentsiaali ellu viia. Ootame aktiivset osalemist.“

PowerUp! Challenge programmi raames pakub InnoEnergy ettevõtetele rahalisi investeeringuid, valdkonna tippspetsialistide abi toodete ja teenuste arendamisel, pilootide läbiviimisel ning turundusstrateegiate koostamisel, samuti tuge rahvusvahelistele turgudele laienemisel. InnoEnergy unikaalsesse ökosüsteemi kuulumine tagab ligipääsu ulatuslikule ülemaailmsele partnervõrgustikule.

Programmi on eriti oodatud energia, liikuvuse, puhta tehnoloogia ja targa linnaga seotud lahendused, kuid väljakutse on avatud ka kõigile muudele nutikatele ideedele.

Parimate ideede ja lahendustega idufirmad kutsutakse osalema ka PowerUp! 2020 konkursil, mille võidufond on 65 000 eurot, lisaks suur valik auhindu erinevatelt partneritelt. Teiste seas on Amazon Web Services (AWS) parimatele välja pannud 100 0000 euro ulatuses krediiti AWS Activate programmis osalemiseks ning ärilise toetuse saamiseks.

PowerUp! 2020 Eesti finaal toimub 16. aprillil Pipedrives. Sellele eelnevad bootcamp’id 8. ja 9. aprillil Teaduspargis Tehnopol, kus Euroopa kogenud ärimentorite juhtimisel lihvitakse olemasolevaid äriideid ning esinemisoskusi.

Eesti finaali võitja läheb edasi lõppvõistlusele, mis toimub 3. - 4. juunil Krakowis ühe Kesk- ja Ida-Euroopa tähtsaima majanduskonverentsi Impact’20 raames.

Programmi kandideerimine kuni 5. märtsini 2020.

Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia juht Ragmar Saksing (autor Martin Kirikal)
Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia juht Ragmar Saksing (autor Martin Kirikal)