Euroopa rohelise pealinna aastal algatatud programmi Test in Tallinn kolmanda vooru projektide hindamisele laekus kokku seitse taotlust, neist neljaga otsustati edasi liikuda ning peagi testimiseni jõuda.
- Ettevõtlus
- 19. september 2023
- Foto: Pixabay
Tallinn kutsub nii Eesti kui välisettevõtteid oma kestlikke, targale linnale sobilikke tooteid ja teenuseid pealinnas testima. Juba on käivitunud 9 Test in Tallinn innovatsiooniprojekti ning lisaks tootearendustoetusele said loa linnas testida ka 4 Tallinnovationi konkursi võitjat ehk kokku on praegu käimas 13 innovatsiooniprojekti.
„Uudsete lahenduste Tallinnas testimine on aidanud kaasa mitmele eduloole – näiteks Krattworks või Bikeep. Sel aastal Test in Tallinna programmi vastu võetud ettevõtetest on testimised käimas või kohe käivitumas näiteks prügikastide digitalisete andurite, sadamate nutikate lainemõõturite ja 3D-mudeleid loova atmosfäärikiirguse skänneriga,“ ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. „Oleme senisest koostööst ettevõtjatega näinud vajadust sellise testimisvõimaluse järgi. Teisalt on see linnale võimalus leida innovaatilisi lahendusi targa linna arendamiseks, et paremaid teenuseid meie elanikele ja külalistele pakkuda,“ lisas ta.
Test in Tallinn kolmandasse vooru laekus kokku seitse taotlust, millest neljaga otsustati edasi liikuda ning loodetakse jõuda testimiseni. Märkimisväärne on see, et innovatsioonikomisjoni heakskiidu pälvisid vaid välismaa ettevõtted:
1. Urbanly (Argentiina) – Linnaplaneerijatele mõeldud tarkvara, mis aitab mudeldada erinevaid stsenaariume teenuste kättesaadavuse, kinnisvara hinna ja muude tegurite koosmõjul. Ettevõte soovis testida oma tarkvara Tallinna alusandmete põhjal, et oma mudeleid treenida ning saada Tallinna linnaplaneerijatelt tagasisidet.
2. Sam Corporation (Lõuna-Korea) – Loovust ja kõneoskust arendav innovatiivse lähenemisega mäng noortele. Ettevõte soovib koostöös Tallinaga oma toodet parendada ja edasi arendada.
3. XD Visuals (Soome) – Tarkvara lahendus, mis kombineerib planeeritud ja praeguse keskkonna 6D hübriid informatsiooni mudeliks. Ettevõte soovib testida oma lahendust Tallinna alusandmete abil, et saada paremini aru oma lahenduse võimekusest.
4. MakeaBIM (Soome) – Tehisintellektil põhinev tarkvara 2D jooniste põhjal BIM mudelite koostamiseks. Ettevõte soovib testida oma lahendust Tallinnale kuuluvate hoonete jooniste põhjal.
Kõik seni heaks kiidetud innovatsiooniprojektid on leitavad siit.
Eesti ettevõtted on saanud oma tooteid juba varem Tallinnas testida Tallinnovation programmi raames, mis konkursipõhise meetmena toetab ettevõtete tootearendust ka rahaliselt, Euroopa rohelise pealinna aastal algatatud Test in Tallinn programmiga pakutakse innovatsiooniprojektide läbiviimist linnakeskkonnas ka välisettevõtetele. Taotlusi on praeguseks laekunud kokku kuuest välisriigist.
Tallinn toetab innovatsiooniprojektide testimist linnakeskkonnas juhtumipõhiselt kestvusega kuni 12 kuud. Uuenduslike lahenduste väljatöötamiseks ja piloteerimiseks pakub linn sobivate võimaluste ja asukohtade leidmist (linna kinnistud, objektid, ehitised); linnaorganisatsioonis õigete ametkondade ja kontaktisikute leidmist innovatsiooniprojektide valideerimiseks ja teostamiseks ning võimalusel ka testprojektide läbiviimiseks vajalikke avaandmeid.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta