Märtsi alguses korraldab Eesti Roheline Liikumine 10-päevase Roheväljakutse. Tegu on sotsiaalmeedia kampaaniaga, mille eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida eestlasi oma eluviisi keskkonnasõbralikumaks muutma. Liituda võib igaüks, kes tunneb, et soovib end keskkonnahoiu vallas proovile panna. Väljakutse täitnuid ootavad ees põnevad auhinnad.

Eesti Roheline Liikumine korraldab Roheväljakutset esimest korda, mujal maailmas on sarnased väljakutsed osutunud väga edukaks. 1.-10. märtsil toimuvas Roheväljakutses osalejaid ootab iga päev uus keskkonnahoiu teemaline ülesanne, mille raskusastme saavad osalejad ise valida. Teemade valdkond, mida väljakutse puudutab,  on lai: säästlik tarbimine, jäätmete sorteerimine, tervis, ressursisääst, toitumine jms. Kõikidel Roheväljakutse edukalt läbinutel on võimalus võita põnevaid auhindu!

Roheväljakutse eesvedaja Meriliis Kotkase sõnul pakub väljakutse inspiratsiooni katsetada keskkonnahoidlikku eluviisi: „Koos oma edusamme jagades ja teineteiselt õppides on keskkonnasääst lihtne ja lõbus“. Igal päeval ootab osalejaid uus teema ja uus ülesanne, ma usun, et igaüks leiab endale midagi meelepärast ja näeb võimalusi keskkonnahoiuks uue nurga alt.“

Roheväljakutses osaleb ka laulja ja laulukirjutaja Triinu Paomets, artistinimega Lepatriinu.

Mujal maailmas toimunud keskkonnateemalistel väljakutsetel on osalenud tuhandeid inimesi. Näiteks  USAs Northwest Earth Institute korraldatud rahvusvahelises väljakutse osales üle 8300 inimese ning Project Green Challenge 30-päevases ökoväljakutses võttis osa üle 4000 üliõpilase.

Rohkem infot Roheväljakutse sisu ja osalemise kohta leiab Rohelise Liikumise kodulehelt  või Rohelise Liikumise Facebooki lehelt.

Roheväljakutse peaauhindadeks on elektriauto 3-päevane kasutusõigus, nädalavahetuse puhkus Võrumaal asuvas Palometsa loodusmajas ning räätsamatk rabas neljale inimesele. Lisaks sellele on auhindadeks ka mitmeid kinkekaarte ja komplekte väljakutse sponsoritelt: MTÜ Loodusajakiri, Biomarket, Elektritransport, ajakiri Sensa, JOIK, Ruunipizza ja Biomarket.