Loomakaitsjad kiidavad Eesti suurimat e-keskust astri.ee looma- ja keskkonnasõbraliku otsuse eest liituda rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer, mida Eestis esindab Loomus.

 

  • Majandus
  • 7. märts 2020
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Heategevuslikus programmis osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Tänaseks on programmiga liitunud juba 33 Eesti moeettevõtet, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Prada, Versace, Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja teised.

Astri grupi turundusjuht Matthias Vutt põhjendab otsust: “Me oleme väga suured loomasõbrad ning roheline mõtteviis, sealhulgas võimalikult vähene loomsete produktide kasutamine, on Astri Grupi, k.a meie e-keskuse astri.ee, üks põhiväärtustest.”

E-keskuses astri.ee on üle 300 e-poe ja rohkem kui 250 000 toodet. Lisaks koondab astri.ee enda alla kõik Astri Grupi kaubanduskeskused ja turud.

Fur Free Retailer on maailma juhtiv karusnahavabasid ettevõtteid ja eetilise kauba tarbijaid ühendav programm, mille eesmärgiks on julgustada ettevõtteid karusnahast loobuma ja edendada seeläbi eetilist tarbimist. Enam kui 20 riigis toimiva Fur Free Retailer programmi kutsus ellu rahvusvaheline Fur Free Alliance koalitsioon, kuhu kuulub üle 40 juhtiva looma- ja keskkonnakaitse organisatsiooni üle maailma. Eestit esindab koalitsioonis Loomus. Fur Free Retailer programm on tunnustatud ISO 26000:2010 sotsiaalse vastutuse juhisega näitena valdkondlikust algatusest. Lisateavet karusnahavaba programmi kohta leiab aadressil estonia.furfreeretailer.com.