Reedel, 11. jaanuaril 2019 tunnustab Eesti Vaegkuuljate Liit juba kuuendat korda selgelt kõnelejaid. Sel aastal pälvisid Selge Kõneleja auhinna telesaatejuht Joonas Hellerma (ERR), raadiosaatejuht Neeme Raud (Kuku) ning teatrinäitleja Ülle Lichtfeldt (Rakvere teater). 

Selge kõneleja valimise käivitas Eesti Vaegkuuljate Liit kuus aastat tagasi. Algselt valiti selge diktsiooniga kõneleja telesaatejuhtide seast, hiljem lisandusid ka raadiosaatejuhtide ja teatrinäitlejate kategooriad.

Kuna kuulmislangusega inimesi on umbes 20% elanikkonnast ja see arv on pidevas suurenemises, siis on oluline, et teleri või raadio kaudu edastatav info oleks kõigile arusaadav. Ka teatris, kus pole subtiitreid, on näitleja selge hääl ja hea diktsioon olulise tähtsusega.

Selgeid kõneleja valimisel osalesid nii vaegkuuljad kui ka hästi kuulvad inimesed, sest me kõik ju väärtustame ilusat ja puhast keelekasutust. Hääletus oli Eesti Vaegkuuljate Liidu kodulehel detsembrikuus avalikult kättesaadav ning tulemused kohe nähtavad.

Auhindade üleandmine toimub 11. jaanuaril 2019 kell 17 Eesti Puuetega Inimeste Kojas.

Üritus on kõigile avatud, võimalusel andke oma tulekust teada (kylliki@vaegkuuljad.ee, 53 478 422).

Eelmised võitjad

  • 2013 Mihkel Kärmas
  • 2014 Marko Reikop ja Owe Petersell
  • 2015 Anu Välba, Märt Treier ja Helgi Sallo
  • 2016 Urmas Vaino, Pille Minev, Märt Avandi
  • 2017 Margus Saar, Allan Roosileht, Luule Komissarov