Vivacolor värvid, mida toodetakse Eestis, on esimesed Baltimaades toodetud ja turustatud ehitus- ja remontvärvid, millele on omistatud Põhjamaade tuntuim ja autoriteetseim ökomärgis Nordic Swan (Põhjamaade Luigemärk). Põhjamaade Luigemärk kinnitab, et Vivacolor Interior sarja värvid vastavad kõige rangematele värvidele kehtestatud keskkonnasäästlikkuse- ja kvaliteedinõuetele Põhjamaades.    

„Keskkonnasõbralike ja tervisele ohutute värvide tootmine on meie eesmärgiks olnud juba viimased mitu aastat“, selgitas Romet Pärn, AS Tikkurila tegevdirektor. „Vivacolor värvide retseptuure pidevalt täiustades ja erinevates rahvusvahelistes laborites testides olemegi jõudnud täna tulemuseni, mis võimaldab meil toota Põhjamaade kõrgeimatele standarditele vastavaid värve. Samaaegselt retseptuuride uuendamisega kaasajastasime ka Vivacolor kaubamärgi logo ning pakendeid.“

„Meie tarbijatele annab Põhjamaade Luigemärk kindluse, et Vivacolor Interior värvid ei sisalda kantserogeenseid aineid ning nendega värvides lendub õhku vaid väga minimaalne kogus neid orgaanilisi ühendeid, mis võivad tekitada allergiat. Samas säilivad värvide väga head kasutusomadused, sealjuures värvi suurepärane kattevõime“, ütles Romet Pärn.

Eesti Allergialiidu, kes on samuti Vivacolor Interior värvidele andnud oma ametliku tunnustuse, andmetel on allergiliste haiguste esinemissagedus viimastel aastakümnetel kasvanud nii Eestis kui mujal maailmas. 

Meie kliimavööndis viibitakse palju aega siseruumides, mistõttu on väga oluline jälgida siseviimistluses kasutatavate toodete sh värvide koostist. Vivacolor Interior värvidega värvitud ruumide siseõhk jääb puhtam ning ebameeldiva lõhnata, seetõttu sobivad need värvid väga hästi kasutamiseks ka ülitundlikele inimestele.

Põhjamaade Luigemärk ja Eesti Allergialiidu tunnustus uuenenud Vivacolor Interior seina- ja laevärvidel tähistab uut põlvkonda Eesti värvitootmises ning neid värve toodetakse AS Tikkurila Tallinnas asuvas tehases. 

Möödunud aasta lõpus turu-uuringute firma Saar Poll poolt Baltimaades läbiviidud uuringu kohaselt on Vivacolor tuntuim värvi kaubamärk Baltimaades.