18.-24. juulil toimub kaunis Esna mõisas Järvamaal unikaalne kogukondlike juhioskuste kursus „Ärkame koos – teekond kogukondlike juhioskusteni läbi sisemise rännaku“, mis aitab muutuste loojatel saada ise selleks muutuseks, mida nad soovivad maailmas näha. Kursus toimub osalejate sisemise teekonnana läbi erinevate grupitehnikate ja tantsu. Teekonda juhendavad kogemustega ruumiloojad ja terapeudid Kanadast – Magalie Bonneau-Marcil ja Ronski A. Kosky. Alljärgnevalt on võimalik lugeda intervjuud kursuse ühe eestvedaja Magaliega.

Milles see kursus seisneb?

Me elame suurte globaalsete muutuste ja võimaluste ajastul, mis eeldab inimkonnalt süvenevat mõistmist, et igaühe sisemine tõde loob silmaga nähtavaid sündmusi meie ümber. Meile on pandud ootus ja lootus avada oma silmad kõigi olendite heaolu nimel ja tegutseda.

Kuidas jõuda mõistmiseni ja hakata tegutsema? Millised on väljakutsed meis endis ja kogukondades?

Ärkame koos on intensiivne 7-päevane kursus ökokogukondlikele liidritele, kes soovivad muuta iseennast ja kogukonda.

Osalejatel on võimalus asuda sellele sisemisele teele, kus kasutame Maast lähtuvat tarkust ja tervendavaid kunste. Uurime viise kuidas luua usalduse, autentsuse ja vastastikuse mõistmise välja. See kõik tugineb tõdemusel, et koos suudame luua midagi palju suuremat kui igaüks eraldi. 

Miks Sa hakkasid seda kursust andma?

Sest ma usun sügavalt, et rahumeelsete ja õitsvate kogukondade loomiseks sellel suurte globaalsete muutuste ajal, on meil inimestena vaja õppida koos elama viisil, mis on tervendav, mis toetab meie võimet olla kohanduvad olendid ja toetada uue elu alalhoidva kultuuri esilekerkimist Maal. Alternatiivsete mudelite, nagu nt ökokülade loomine, on tähtis samm selles suunas. Et need külad püsiksid ja õitseksid, on väga oluline uurida, kuidas me iseenda ja teisega suhestume. 

Mida Sa täpsemalt teed ja mis tehnikaid oma kursustel kasutad?

Ma toetan tervendajaid, kunstnikke, ettevõtjaid ja kogukonnaloojaid ning uue kultuuri kandjaid, et nad õpiksid kehastama muutust, mida ma soovivad maailmas näha. Ma teen seda läbi toetatud tantsurännakute, elumuutvate kursuste, individuaalse nõustamise ning avalike muutustloovate tantsuürituste, nagu nt flash mobid.

Miks on maailmas oluline omada neid teadmisi ja oskusi, mida Sa õpetad?

Et luua elutoetavat ühiskonda, peame õppima end autentselt väljendama, looma selleks turvalisi kohti, kus on oodatud, austatud ja tähistatud kogu meie inimlikkus, uurima teadlikult seda uut lugu, mille järgi me oma kogukonnas elada soovime, ja tõeliselt teineteisest hoolima. See kogukondlik lähenemine, mis ühendab meie südamed ja hinged, on peegeldus sellest, kuidas looduslikud ökosüsteemid õitsevad, kui nende eest hästi hoolitseda. 

Selline ellusuhtumine toetab meid liikumisel vahetustehingutel põhinevast ning lahti ühendatud, mitte-jätkusuutlikust ja kannatuseni viivast elust sellise elamise viisini, mis aitab meil leida uuesti ühendus oma allikaga. 

Kellele on see kursus mõeldud?

See kursus on isikliku ja kollektiivse arengu kasvulava igas vanuses inimestele, kes on pühendunud teadlike kogukondade loomisele. Teadliku kogukonna all pean silmas gruppe, kes töötavad koos, realiseerimaks ühist elutoetavat missiooni. Kui Sa pole hetkel taolise kogukonna liige, kuid resoneerub autentsuse, terviklikkuse, isikliku vastutuse ja vastastikuse toetuse väärtustega, siis oled Sa õiges kohas!

Mida võib osaleja kursuselt oodata? Mida Sa neil kursustel teed? Mis muutuse inimesed tavaliselt läbivad?

Õpime teadlikku suhtlust kogukondades ehk Jutusauaringi

Arendame oskusi ja võimekust luua suuremat usaldust ja läbipaistvust oma suhetes ja kogukonnas.

Teeme tööd oma varjuga, muutes sisemisi mustreid, mis hoiavad meis hirmu või kontrollivajadust ja piiravad meie võimet toetada seda, mis soovib ilmneda.

Kogeme teadlikke loomingulisi eneseväljenduse viise: toetades suuremat sisemist vabadust, ärksust, loomingulisust ja emotsionaalset intelligentsust.

Me tegeleme selliste küsimustega nagu.....

Kes ma olen?

Kes ma olen loova olendina, minu kogukonna uue loo loojana?

Kes ma olen suhetes teistega?

Kes ma olen naise või mehena – nii naiseliku kui meheliku energia kandjana?

Kes ma olen intiimse kogukonnaliikmena?

Kuidas ma saan aidata oma kogukonna emotsionaalsel intelligentsusel avalduda?

Kuidas ma saan liikuda ’minu’ seisukohalt ’meie’ seisukohale viisil, mis austab minu ja teiste tõelist loomust ja isiklikku nägemust?

Toome rohkem teadlikkust naiselikkuse-mehelikkuse dünaamikasse, toetades suuremat integratsiooni ja usaldust nii sugude vahel kui Sinus endas.

Õpime rituaalseid praktikaid: kuidas luua kogukonnas usalduse välja, mis austab loomulikku eluringi ja tähistab inimeseks olemist ning meie imelist kollektiivset potentsiaali.

Magalie Bonneau-Marcil on visionäärist kogukonnaliider, kes on pühendanud oma elust 10 aastat muutuste loojate sisemise teekonna toetamiseks. Tema kireks on ühendavad, tervendavad ja väestavad kogukondlikud protsessid. Magalie on sertifitseeritud juhtimisnõustaja, Jutusaua ringi (Way of Council) meetodi kandja ja Tantsuvabaduse (Dancing Freedom) koolitaja.

Teda võlub kogukondliku püha ruumi loomine, kus kursustel osalejad saavad siseneda uutele teadvuse tasanditele, mis aitavad vallandada nende hinge tõelist potentsiaali, pakuvad neile teadvustusi oma tegelikust olemusest ning aitavad tervendavad suhteid. Tema tarkus põhineb õpingutel armastuse ja taasloova kultuuri kohta Portugalis asuvas Tamera tervendavas biotoobis (kogukonnas), põliskultuuride uurimisel ning nooremana läbitud teekonnast üksikpurjetajana Olümpial.

2005. aastal oli Magalie 2. kohal maailmas naiste üksiksõidus. Samal aastal asutas ja juhtis ta ka PJ Phelani Purjetamisfondi (PJ Phelan Sailing Foundation), mis on edumeelne organisatsioon eesmärgiga toetada Kanada tipp-purjetajate potentsiaali avanemist läbi koostöö ja holistika põhimõtete. 2008. aastal algatas ta esimese nõustamisprogrammi Broweri Noorte Auhinna saajatele, mis on Kanada prestiižne keskkonnaauhind, mida jagatakse väljapaistvatele muutuste loojatele.

Magalie on pärit Quebecist, Kanadast, kuid elab praegu Põhja-Californias, USA-s. Tema tööd juhtimise (embodied leadership), lepituse ja kogukondliku kunsti valdkonnas on saanud tähelepanu Euroopas, Lõuna-Aafrikas, Brasiilias, Panamas ja Californias. Ta on ka 2011. aastal asutatud projekti Piirideta Tants (Dancing Without Borders) asutaja. 

Kursuse teine eestvedaja, samuti Kanadast pärit Ronski a. Kosky on kogenud ruumilooja ja kogukondade ühendaja, kes on liikuv, tunnetuslik, inspireeriv ja inimesekeskne. Ta on töötanud 45 aasta jooksul nii kehatöötaja, õpetaja kui ka nõustajana rohkem kui 35 000 kliendiga . 100 000 inimest on osalenud tema töötubades, kursustel ja seminaridel kogukonna tervise ja heaolu loomisest, alustades igapäevast vaimset praktikat ja juhtimiskunsti praktiseerimist (art of Leadership) Havailt Soomeni.

Ta on tuntud oma intuitiivsete kuulamisoskuste ja aktiivse kohaloleku poolest ning tema kursustel osalejad saavad tundma tema elujõulist, elu toetavat lähenemist, mis inspireerib, julgustab ja toetab indiviide nende tervenemise teekonnal heaolu ja kogukonnas elamise osas. Ta on vägivallatu suhtlemise, puudutuse kunsti, jooga ja tantsu õpetaja, tehes praegu juhtimise magistrikraadi. Ta naudib inimeste aitamist teadliku kogukonna loomisel nii kodus kui välismaal. 

NB! Järel vaid üksikud kohad!!!


Kursus toimub projekti "MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühenduse tegevusvõimekuse suurendamine" raames. Projekti rahastavad siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital