Eestlaste seas on tõusnud eelistatuimaks autotüübiks hübriidauto – ligi kolmandik küsitlusele vastanutest soovis oma järgmiseks autoks soetada just hübriidi, selgus Swedbanki poolt tänavu läbiviidud uuringust.

Kui 2019. aastal arvas veel enim uuringus osalenud eestlastest, et tema järgmine auto saab olema bensiiniauto (32%), siis 2021. aasta alguses tehtud uuringus tõusis esikohale hübriidauto, mida soovis oma järgmiseks autoks 29% vastanutest. Sellele järgnesid 27 protsendiga diiselauto ja 25 protsendiga bensiiniauto. Gaasiauto vastu on kahe aastaga huvi tõusnud 8-lt protsendilt 10-le, kuid elektriautode vastu on huvi isegi veidi langenud (8-lt protsendilt 6-le).

„Transpordivaldkond on üks suurimaid kasvuhoonegaaside allikaid, aga samas ka valdkond, kus saastavatele sõidukitele on alternatiive ilmselt kõige rohkem välja töötatud. Paljud autotööstused on juba lubanud, et varsti müüvad nad ainult hübriid- või elektrisõidukeid. On hea näha, et ka eestlased on seda suunda omaks võtmas ja näevad juba järgmise auto soetamisel võimalust valida just keskkonnasõbralik sõiduk,“ kirjeldas Swedbanki erakliendi liisingutoodete valdkonnajuht Karin Saar.

Lisaks selgus uuringust, et 61 protsenti eestlastest plaanib osta uue auto juba järgmise viie aasta jooksul. Hübriid- ja elektrisõidukite soetamisel on suurimaks taksistuseks sageli kõrgem hind ning selleks, et tarbijad siiski saaksid keskkonnasõbralikke autosid endale lubada, pakub Swedbank sellele tootegrupile soodsamatel tingimustel liisingut.