Sügis on käes, õhtud hämarad, vihma sajab, porilombid laiutavad kõikjal. Inimesed tõttavad jälle jalgsi kooli ja tööle kuid sõiduteede ületamine Tallinnas on endiselt ebameeldiv ja riskantne. Kui pead seisma poole meetri kaugusel 60 km/h sõitvast masinast, sõltub sinu elu vaid sõidukijuhi või sinu enda võimest mitte eksida. Pealegi ei ole seal ruumi kõigile: rattad ning lapsevankrid ei mahu sinna seisma jne. Me ei peaks üldse ohutussaarele ootama jäämagi!

Ohutussaartega on Tallinnas juhtunud õnnetusi ja lugematu arv near miss intsidente. Nendele riskidele lisaks pritsitakse sügisel ohutussaartel seisvad jalakäijad ja ratturid veel poriga üle. Heitgaasidest ja mürast rääkimata. Selle aasta 23.mail toimus Pärnu mnt/Liivalaia ristmikul esimene meeleavaldus ohutussaartel seismise vastu, kuid me ei näe endiselt fooritsüklite muutmist jalakäijasõbralikumaks.
Seega koguneme 11.oktoobril kell 17.30 uuesti tänavale. Seekord kolmel Tallinna ristmikul korraga, kus avaldame meelt „hirmusaartel” seismise vastu. Valige endale neist kõige südame- ja/või kodulähedasem ristmik.
Ja peamine: ILM MEID EI HEIDUTA! Pange võimalusel selga vihmaülikonnad, vihmakeebid, kalamehe kummikud, kahlamispüksid, kahlamisjakk, kalipsod, võtke kaasa vihmavarjud jne, et tõmmata veel eraldi tähelepanu hirmusaartega kaasnevatele probleemidele sügisel. Mida rohkem veekindlaid riideid, seda uhkem!
Nõuame:
1.Fooritsüklite sünkroniseerimist selliselt, et jalakäijad ei peaks seisma ühelgi tiheda liiklusega sõidutee ohutussaarel
2. Pikemaid fooritsükleid, et jalakäijatel oleks rohkem aega teede ületamiseks
3. Jalakäijafooride varustamist ajaloenduritega.
Korraldame meeleavalduse osutamaks probleemile tähelepanu!
-->Millal? Kolmapäev, 11. oktoober 2023 kell 17:30-18:30
-->Kus? Kolmel ristmikul korraga:
1. Pärnu mnt-Liivalaia tn ristmiku ohutussaartel ja selle ümbruses,
2. Stockmanni - Tartu mnt ja Liivalaia ristmiku ohutussaartel ja selle ümbruses,
3. Kristiine - Endla tänav, Sõpruse puiestee ja Tulika tänav ristmiku ohutussaartel ja selle ümbruses.
-->Kes? Kõigile, kes soovivad turvalisemat linnaruumi endale ja oma lastele
-->Kellelt? Kohalikud elanikud ilma poliitilise kuuluvuseta
-->Kuidas? Tule lihtsalt kohale!
• Kui võimalik, kandke midagi, mis sümboliseerib vett ja vihmast ilma: vihmaülikonnad, vihmakeebid, kalamehe kummikud, kahlamispüksid, kahlamisjakk, kalipsod jne. või võtke kaasa vihmavarjud.
• Kui sul on, siis võta kaasa mõni vile, marakad või muu selline, et tõmmata meie aktsioonile tähelepanu. Võid ka niisama vilistada.
• Kui sul on aega, siis kirjuta mõni sõnum papitükile või tapeedi tagaküljele nt “Pikemad fooritsüklid jalakäijatele!”, “EI ohutussaartel seismisele!”, “Ellujäämissaar?”, “EI hirmusaartele!”, “Me ei mahu siia!”, “Turvaline koolitee lastele!”, “Tahan elusalt üle tee!”, "Tahan kuivalt üle tee!", „Ajaloendurid fooridele”, „Ohutussaared ei ole ohutud”, „Autokeskne Tallinn on ebameeldiv”
Sa võid ka välja trükkida, üleval hoida ja levitada meie ohutussaare joonistust siit.
Samuti võid välja trükkida ja levitada ürituse kleebiseid siit
Ise trükkisime kleepsud jajae.ee trükikojas, PVC peale, 10 cm (15 cm olnuks parem) diameeter, ümmargused, 30 s tükk (10 cm korral).
• Kuid peamine on lihtsalt kohale tulla, olgu plakatiga või ilma!