Kõik loodust ja liikumist armastavad inimesed on oodatud Pärnumaale Hiiekivi turismitallu, kust algab teekond tuntud kirjamehe jälgedes. Jakobson käis läbi metsade ja rabade Viljandis ajalehte Sakala välja andmas. Meie teeme kõik selleks, et töised mõtted peast pühkida.

Igaüks saab valida käimiseks sobiva tempo. Kes soovib, see võib ka käimiskeppidega liikuda. Vaadata on palju, kuulata on vaikust, marju võib noppida ja seenigi proovida. Seljakott ei tohiks jalust niita -  vaja on ju vaid veepudelit, mõnd kosutavat näksi, vihmakeepi, plaastreid ja sääsetõrjet.  Meie poolt saad teele kaasa kaardi. Söögi pärast ei pea muretsema -  poolel teel ootab soe kõhutäis.

Õhtul loeme seltskonna üle, saadame pessu ja toidame. Ja siis kuulame, mida on öelda  meie külalisel, kelleks sedapuhku on Erki Meister. Erki räägib oma rännakutest kaugetel maadel ja laulab omi laule.

Telgid ja kõik, mis soojas ja kuivas hoiab, tuleb endal kaasa võtta. Kes tahab tubast ööbimist, siis seegi on võimalik. Jõevulin ja sääsepirin toovad hea une -  see on kindel. Sauna saab ka, kui peremehega nii kokku lepime.

Hommikul võib jõkke karates une peletada, siis saab putru ja läheme jälle teele. Teeme tiiru Kurgja Linnutaja talus ja selle lähistel, luristame suppi ja kõnnime tagasi Hiiekivile. Kes mustaks sai, saab pesta ning siis on aeg selleks korraks hüvasti jätta.

Tule üksi või kaaslastega.

Loe ürituse kohta lisa: http://matkaeestis.ee