Loodus- ja talgulaagris Palupõhjas, mis toimus 25. - 27. märtsil, registreeriti ELFi loodustalgul käinud 4000. osaleja. 

Algavast kevadeajast kutsutigi talgulisi osa saama koolivaheajal talgu- ja looduslaagris Palupõhja looduskoolis.  Palupõhja looduskool asub sügaval Alam-Pedja looduskaitseala metsade ja rabade vahel Emajõe ääres.

Palupõhja looduskool on sobiv paik looduse uudistamiseks nii lastele kui täiskasvanutele. Väga oodatud on osalejate vabatahtlik panus looduskooli heasse käekäiku. Sel korral oli abi vaja puude ladumisel, teeäärse võsa võtmisel, heakorratöödel kooli ümbruses ning metsas augustitormi tandril. Vastutasuks pakkus looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi looduse tundmaõppimisel nii parimate loodustarkade abil kui ise retkeldes jõel, luhal, metsas või rabarajal. 

Loodustalgud on kogu maailmas üha suuremat populaarsust võitev viis puhkuse ja vabatahtliku töö ühendamiseks.

ELF talgureis kestab tavaliselt kolm kuni viis päeva, vahel ka kuni 10 päeva jagu. Talguil tehakse looduskaitselisi töid, tutvutakse ümbruskonnaga ning käiakse matkarajal või kuulatakse kohaliku loodusmehe pajatusi.

Talgu juurde käivad ka: kanuumatk, linnuvaatlus, lõkkeõhtud laulu ja kitarrimänguga, saunast jõkke kargamine, päikseloojang mererannas. Talgud toimuvad erinevatel looduskaitsealadel ja rahvusparkides. Talguhooaeg kestab kevadest sügiseni, nii kuidas ilma ja päevavalgust jagub. Kõige tihedam on juuli ja augusti kalender. Talgute toimumisest saab teada Talguteataja kaudu.