Rahvusvahelise elurikkuse aasta raames korraldasid Eesti hariduse ja teaduse andmesidevõrk EENet ja TTÜ Geoloogia Instituut üle-eestilise arvutijoonistuste võistluse "Elurikkus".

Võistlusel said osaleda kõik looduse- ja kunstihuvilised lapsed, noored ja täiskasvanud. Pintsli asemel tuli kasutada arvutihiirt või digilauda, üles joonistada võis nii baktereid kui looma- ja taimeliike, evolutsiooni, kliimamuutusi, elurikkuse kadu ja kaitsmist.

Võistlusel lõi kaasa peaaegu 4000 autorit, esindatud oli 195 kooli ja 178 juhendajat. Kümnest teemast olid kõige populaarsemad „Ürgmere elukas“ ja „Elu puu“.

„Aktiivne osavõtt ja originaalsete lähenemiste hulk näitab, et looduse mitmekesisus ning selle kaitsmine läheb Eesti lastele ja noortele vägagi korda," ütles TTÜ Geoloogia Instituudi vanemteadur Olle Hints. „Pildid annavad hea ülevaate ka sellest, millised valdkonnad ja probleemid on hästi tuntud ning milliseid oleks vaja põhjalikumalt selgitada-õpetada.“

Esitatud 4435 pildist valis žürii igas vanusegrupis välja kolm parimat tööd ning märkis ära veel 39 pilti.

Kuni 10-aastaste seas võitis esikoha 9-aastane Mette Mari Kaljas Miina Härma Gümnaasiumist. 11-13-aastaste seas osutus parimaks Tuuli Jürgenson Tartu Kommertsgümnaasiumist. 14-18-aastastest saavutas esikoha Eliina Uibu Pärnu Ülejõe Gümnaasiumist ning täiskasvanutest Kärt Koosapoeg.

TTÜ Geoloogia Instituudi eripreemiad pälvisid Mihkel Mätas ning Siim Soodla. Keskkonnaministeeriumi eriauhinnad saavad Maria Tsarjova Sillamäe Vanalinna Koolist ja Ruudu Remmelgas.

Parim juhendaja on Signe Lensment Paikuse Põhikoolist, kelle joonistajate piltidest jõudis lõppvõistlusele 23 pilti. Annike Soodla (Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium) juhendas 15 ning Olga Kravtšenko (Tartu Vene Lütseum) ja Tõnu Soop (Kärdla Ühisgümnaasium) juhendasid kumbki kümmet lõppvõistlusele jõudnud pildi autorit.

Nii auhinnatud töid kui ka kõiki teisi võistlusel osalenud pilte näeb aadressil http://joonistaja.eenet.ee.

Parimatest piltidest koostatud rändnäitus on 2011. aastal väljas mitmel pool Eestimaal.

Võistlust toetasid Keskkonnaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. Auhindadega varustavad IM Arvutid, Keskkonnaministeerium ja TTÜ Geoloogia Instituut.