Kuni 5. novembrini saab esitada taotlusi Rimi “Baltic Sustainability Awards” auhinnale – esimesele kõiki Baltimaid hõlmavale jätkusuutlikkuse ja innovatsiooni konkursile. Kandideerida saab iga ettevõte, organisatsioon või eraisik, kes soovib esitleda oma saavutusi säästva ja keskkonnasõbraliku tegevuse edendamisel.

Konkursiga soovitakse esile tõsta neid, kes investeerivad ressursse jätkusuutlikkuse valdkonda ja inspireerivad seeläbi ka teisi oma eeskuju järgima. Eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu juba olemasolevate lahenduste potentsiaalile ning edendada suhtlust ettevõtete, tööstusharude ja ala asjatundjate vahel. 

Igaüks võib nomineerida enda või ka teiste organisatsioonide või üksikisikute saavutusi. Iga riigi säravamad muutuste saadikud selgitatakse välja avalikul hääletusel. Baltimaade võitjad keskkonnamõju ja roheinnovatsiooni kategooriates valib välja rahvusvahelistest ekspertidest koosnev žürii. Keskkonnasõbralikke tegevusi saab esitada kolmes kategoorias:

Keskkonnamõju kategoorias otsitakse äriprotsesse, tooteid või teenuseid, mis vähendavad organisatsioonide negatiivset keskkonnamõju, edendavad kestlikku tegevust ja loovad pikaajalist lisaväärtust – näiteks keskkonnasõbralike töötingimuste loomine, transpordi- ja muude lahenduste juurutamine, samuti kliimaneutraalsust edendavate tehnoloogiate kasutuselevõtt, keskkonnasõbralikum pakend või ringlussevõetud materjalide kasutamine. Selles kategoorias toimub eraldi hindamine suurte, keskmise suurusega ja väikeste ettevõtete, organisatsioonide ja avaliku sektori asutuste osas.

Roheinnovatsiooni kategoorias oodatakse kandideerima ettevõtteid, kes on silma paistnud uuendustega säästva tehnoloogia ja jätkusuutlikkuse valdkonnas. Selle raames hinnatakse uuendusi, mis keskenduvad globaalsete jätkusuutlikkuse probleemide lahendamisele, alates plastjäätmetest kuni taastuvate energiaallikateni, kasutades uusimaid tehnoloogilisi ja teaduslikke edusamme. Ettevõtete ja idufirmade saavutusi hinnatakse eraldi.

Muutuste saadikute kategoorias otsitakse omakorda säravamaid jätkusuutlikkuse eestvedajaid – inimesi, kes oma eeskuju ja aktiivse tegevusega juhivad avalikkuse tähelepanu vajalikele muutustele, tõstes teadlikkust säästva eluviisi osas ja innustades tegutsema.

 

Miks kandideerida?

Saad tutvusta oma jätkusuutlikkuse lahendusi potentsiaalsetele klientidele.
Saad rahvusvahelist investorite ja meediakanalite nähtavust.
Saad tunnustatud kui üks Balti riikide jätkusuutlikkuse eestvedajaid.
Võitjaid esitletakse esimeses Balti riikide jätkusuutlikkuse aruandes.
Inspireerid teisi oma saavutustest õppima.
 

Rimi jätkusuutlikkuse auhinnale on võimalik kandideerida kuni 5. novembrini 2021, veebiaadressil www.baltic sustainability awards.eu. Taotluse esitamine on tasuta.
Kõigi kolme Balti riigi võitjad kuulutatakse välja 9. detsembril, konverentsi Future Forum lõputseremoonial.

Rimi korraldab konkurssi koostöös innovatsioonile keskenduva konsultatsioonibürooga Helve.