Hoiame Kokku Grupp koolitab koos Keskkonnaministeeriumiga ettevõtteid, kuidas erinevaid energiasäästuvaldkondi kombineerides hoida kokku kuni 50% igakuistelt haldus- ja kommunaalkuludelt ning viia säästmislahenduste tasuvusaeg vähem kui kolme aastani.

Tallinnas Tehnopolis toimuval koolitusel kaardistatakse mõne tunniga peamised energiakulu probleemid ning pakutakse välja reaalsed säästmise lahendused alates küttest, veest ja valgustusest kuni tööstuslike suruõhu- ja mehaanikasüsteemide ning monitooringu ja mõõtmiseni. Keskkonnaministeerium tutvustab aga ettevõtetele toetusraha saamise võimalusi energia- ja ressursitõhususe suurendamiseks.

Hoiame Kokku Grupi juhatuse liikme Marti Araku sõnul saab erinevaid energiasäästuvaldkondi kombineerides hoida kokku kuni poole igakuistelt haldus- ja kommunaalkuludelt. “Sageli arvatakse ekslikult, et valgustuselt pole võimalik märkimisväärselt säästa, kuid reaalsuses on see sageli kõige suurem kokkuhoiuallikas,” tõi Arak näite.

“Küttekulusid vähendab oluliselt juba mõnekraadine automaatne temperatuuri alandamine büroo- ja tootmishoonetes pärast tööpäeva lõppu. Tööstusettevõtete suruõhusüsteemide tootmisanalüüsiga leitakse väiksemadki lahendused kokkuhoiuks, kus tasuvusaega saab mõõta isegi kuudes. Meie eesmärk on pakkuda välja lahendused, kus tasuvusaeg jääb üldjoontes alla kolme aasta.”

Hoiame Kokku Grupi juhatuse liikmed Marti Arak ja Kristjan Kookmaa räägivad teisipäeval, 31. jaanuaril kell 14.00 Tehnopolis algaval koolitusel küttesüsteemide juhtimisest kulude kokkuhoiuks, kõige kiirema tasuvusajaga veesäästulahendustest, suurimat säästu pakkuvatest valgustuslahendustest, suruõhusüsteemide analüüsist, ultraheli kasutamisest süsteemide olekupõhises hoolduses ning monitooringu- ja mõõtmissüsteemidest.

Rootsi Kuninglikus Tehnikaülikoolis doktorikraadi kaitsnud TTÜ dotsent Priit Põdra tutvustab koolitusel lahendusi mehaaniliste süsteemide ennetavaks hoolduseks ning Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist Ivo Krustok toetusmeedet „Ettevõtete energia- ja ressursitõhusus“. Seejärel esitletakse seni elluviidud energiasäästuprojekte ning ülevaadet saavutatud kulude kokkuhoiust.

Koolitus toimub 31. jaanuaril kell 14 Tehnopoli ärihoones aadressil Mäealuse 2/1, rohkem infot saab veebilehelt www.hoiamekokku.ee/koolitus

Hoiame Kokku Grupp OÜ on inseneribüroo, mis pakub energiasäästmise täislahendusi vähem kui kolmeaastase tasuvusajaga. Lahendusi pakutakse vee, kütte, ventilatsiooni, valgustuse, mõõtmise, monitoorimise, suruõhu ja ultrahelitehnoloogia valdkondades, kus eesmärgiks on saavutada väikseima investeeringuga suurim sääst.

Oma nelja tegevusaasta jooksul on Hoiame Kokku Grupp ellu viinud enam kui 150 energiasäästu projekti, mille tulemusel on kliendid kokku hoidnud ühtekokku ligi miljon eurot. Ettevõtte klientideks on nii tööstus- ja tootmisettevõtted, hotellid ja spaad, koolid ja lasteaiad, ehitus- ja kinnisvarafirmad, avaliku sektori asutused ning büroohooned kui ka erakliendid kortermajadest ja eramutest.