Kultuuripealinna infopunkt hakkab asuma Roseni ja Ahtri tänavate nurgal asuvas majas. Sõlmitud lepingu raames annab Rotermanni kvartal lisaks tasuta kasutada kogu Roseni tänava maja fuajee, kus kultuuriloojad saavad ka oma loomingut eksponeerida.

Kultuuripealinn Tallinn 2011 juhatuse liikme Jaanus Mutli sõnul on infopunkti jaoks sobivat asukohta otsitud juba alates eelmise aasta sügisest.

"Kultuuripealinna üks missioone on avardada linnaruumi läbi kultuurilise tegevuse ning luua uusi kultuuriloomise ja -tarbimise keskkondi," rõhutas ta. "Rotermann on just sobiv koht, sest sellest kvartalist on jõudsalt kujunemas Tallinna südalinna uus kultuuri- ja meelelahutuspiirkond."

Rotermanni kvartali esindaja Triin Mägi leiab, et Rotermanni kvartal on Tallinna süda ja oma arhitektuurilise eriilmelisusega parimaid kohti kultuuripealinna infopunktiks."Ühest küljest kõigi eestlaste jaoks kesklinna südames, teisalt turistide jaoks sadama ja südalinna vahelisel alal," selgitas Mägi.

Ahtri tänava ääres on nüüdseks valminud ka uus parkla ja sillutisega kergliiklustee, mis suunab sadama poolt liikujad otse kultuuripealinna tulevase infopunkti ette ja sealt edasi läbi Rotermanni kvartali südalinna.

Rotermanni kvartalisse ei rahata lihtsalt infopunkt, kus jagatakse infomaterjale ja müüakse kultuuripealinna meeneid, vaid sellest saab kohtumispaik, kus korraldatakse esitlusi ning väiksemaid seminare ja koolitusi. See saab olema ka vabatahtlike staap. 

Infopunkt tegutseb kuni 2012. aasta jaanuarini. Seal hakkab tööle kaks täiskohaga töötajat, keda abistavad kultuuripealinna vabatahtlikud.