Euroopa Liidu Sotsiaalfondi (ESF) poolt kaasrahastatav programm „Keskkonnahariduse arendamine“ annab tõuke keskkonnahariduse arendamisele nii üld- kui koolivälises hariduses.
Euroopa Liidu Sotsiaalfondi (ESF) poolt kaasrahastatav programm „Keskkonnahariduse arendamine“ annab tõuke keskkonnahariduse arendamisele nii üld- kui koolivälises hariduses.
- Keskkonnaharidus
- Toimetas Bioneer.ee
- 6. aprill 2011
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Programmi raames täiustatakse keskkonnahariduse koostöövõrgustikku, et riiklikel õppekavadel põhinev ja kooliväline keskkonnaharidus toetaks teineteist ning keskkonnahariduse areng Eestis oleks süsteemne ja kestev.
„Käesoleva aasta tegevuskava hõlmab mitme uuringu läbiviimist, keskkonnahariduse veebiportaali arendamist, teabelehe väljaandmist, samuti alustatakse uuringute tulemuste põhjal täienduskoolituskavade väljatöötamist,“ ütles Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.
Uuringute põhjal kaardistatakse keskkonnahariduse maastikul toimetavate asutuste omavaheline koostöö, koolivälise keskkonnahariduse spetsialistide täiendkoolituse vajadus ning varustatus näitlike õppevahendite ja metoodilise materjaliga.
Keskkonnahariduse kvaliteedi tõstmiseks
Koolivälise keskkonnahariduse spetsialistidele suunatud täienduskoolitused ühtlustavad ja tõstavad keskkonnahariduse kvaliteeti kogu Eestis. Õpetajatele korraldatavate koolituste eesmärk on toetada keskkonnaga seotud teemade lõimimist õppeprotsessi, nagu näevad ette riiklikud õppekavad.
Keskkonnahariduse edendamine on Eesti säästva arengu oluline komponent. Eesti harmoonilise arengu eeltingimus on terve elukeskkond ja ühiskonnaliikmete panus selle säilimisse ja parandamisse.
Üldise säästva arengu temaatika tähtsustumisega viimastel aastatel on ühiskonnaliikmete keskkonnateadlikkuse suurendamine kui keskkonnaprobleeme ennetav tegevus muutunud oluliseks. Keskkonnaalased teadmised on üheks võtmepädevuseks kohanemisel muutuvas maailmas. Eesti elanike keskkonnateadlikkuse suurendamine aitab kaasa elanikkonna sotsiaalsete oskuste parandamisele.
Keskkonnahariduse arendamise programm jõustus allkirjastamise hetkest tänavu jaanuaris ning selle lõpp on planeeritud 2015. aasta augustisse. Programmi rahaline maht on 3 miljonit 195 tuhat 582 eurot, millest 85% on ESFi vahendid. Programmi tegevused kavandatakse üksikasjalikult aasta kaupa.
Lisainfo programmi materjalide kohta koos programmikoordinaatorite kontaktandmetega leiab Keskkonnaameti kodulehelt.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta