Euroopa rohelise pealinna aasta ja XIII noorte laulu- ja tantsupeo tähistamiseks istutas Tallinna linn koos peol osalevate Tallinna kollektiividega üle linna 150 puud. 19. mail istutati kokku 38 puud – Pelguranna parki, Rocca al Mare rannapromenaadi mänguväljakule, Lasnamäe Punane 35a mänguväljakule ning Piritale Lillepi parki.

  • Elurikkus ja looduskaitse
  • 26. mai 2023
  • Foto: Puude istutus Rohelise pealinna aasta ja Noorte laulu- ja tantsupeo puhul / Aljona Zueva

2023. aastal toimuvale XIII noorte laulupeole pühendatud puud istutati 22 erinevasse asukohta üle linna. Puid istutati paikadesse, mis on noorte jaoks tähtsad: koolihoovid, noortekeskuste alad, mängu- ja spordiväljakud. Esimesed puud istutasid mitmed Tallinna tantsukollektiivid Nõmmele, Kristiinesse ja Mustamäele.

Puudeks on valitud liigid, mida on Eestis läbi aegade pühaks või muud moodi oluliseks peetud, nagu lepad, pärnad, männid, pihlakad, tammed ja kuused. Kõik laulupeopuud tähistatakse selle istutanud kollektiivi või kollektiivide nimega, mis jääb linna Euroopa rohelise pealinna ja laulupeo aastat meenutama.

Lisaks algatas Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 koostöös Eesti Tööõpetajate Seltsi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning noorte laulu- ja tantsupeo korraldusmeeskonnaga ettevõtmise „Iga ruutmeeter loeb“. 22 Tallinna kooli valmistasid 70 lillekasti, milles kasvatavad üles ka kaunid lilled. Lillekastid viiakse juuni keskpaigas Kultuurikilomeetrile, et kõigil linlastel oleks võimalik laste kasvatatud õitsvatest lillekastidest rõõmu tunda.