Startup Estonia programmi ja Eesti Suursaatkonna Pariisis kaasabil tutvustavad Eesti süvatehnoloogia iduettevõtted oma tooteid ja teenuseid täna algaval Euroopa suurimal süvatehnoloogia valdkonna konverentsil Hello Tomorrow.
- Ettevõtlus
- 21. märts 2024
- Foto: Pixabay
Startup Estonia teadusmahuka iduettevõtluse projektijuht Inga Kõue sõnas, et Eesti suureks eesmärgiks on viia teadlaste avastused ja teadmised inimesteni reaalsete toodete ja teenustena.
“Meie eesmärgiks on luua eeldused, et süvatehnoloogiaettevõtted täidaks tulevikus Eesti majanduses olulist rolli ning Eesti kasvaks globaalseks teaduskeskuseks, mis meelitaks siia innovaatiliste iduettevõtete asutajad ja rahvusvahelised meeskonnad. Eesti iduettevõtete innovatsiooni nähtavus süvatehnoloogia tippsündmusel on väga oluline ning eesmärgiks on uute koostööpartnerite ja investorite leidmine,” ütles Kõue.
Pariisis toimuval süvatehnoloogia konverentsil Hello Tomorrow on Startup Estonia väljas oma alaga, kus näidatakse kümne Eesti süvatehnoloogia ettevõtte uudseid lahendusi. Eesti innovatsiooni ja süvatehnoloogia arengute tutvustamiseks korraldab Startup Estonia konverentsi raames ka partnerürituse.
Startup Estonia alal saab näiteks tutvuda Eesti tervisetehnoloogia ettevõttega Antegenes, mis on turule toonud uuel tehnoloogial põhineva rinnavähi geneetilist riski hindava testi. Meditsiinivaldkonnas tegutsev iduettevõte Nanordica Medical demonstreerib aga innovaatilisi haavahooldustooted, mis on loodud antibakteriaalse nanotehnoloogia abil.
Süvatehnoloogia ettevõtted Efenco ja GaltTec esitlevad innovaatilisi lahendusi energeetika valdkonnas. Efenco näitab ainulaadseid süsinikuneutraalseid põlemise lahendusi ning GaltTec näitab tahkeoksiidseid kütuseelemente, mida saab kasutada ükskõik milles, mis vajab energiat.
Gelatex Technologies presenteerib Pariisis nanokiudude tootmise tehnoloogiat, mis aitab rakkudel kasvada ja kudedel moodustuda. Uudset tehnoloogiat saab kasutada nii laboriliha tootmises kui ka haavaravis ja energiasalvestuses. Iduettevõte Myceen, mis keskendub seeneniidistikul põhinevate materjalide arendamisele tutvustab aga järgmise põlvkonna disaini ja ehitusmaterjale.
Eestis oma tootega juba esimeste klientideni jõudnud iduettevõte GScan esitleb konverentsil looduslikul kiirgusel põhinevaid 3D turva- ja veoseskannereid. Täppispõllumajandusele spetsialiseerunud Eesti iduettevõte Paul-Tech näitab unikaalset teaduspõhist põllumajandusplatvormi, mis võimaldab põllumeestel teha täpsemaid otsuseid tänu reaalajas mullaandmetele.
Süvatehnoloogia tippsündmusel saab tutvuda ka Eesti tehnoloogiafirma UP Catalyst poolt süsihappegaasist toodetavate süsinikmaterjalide ning Eesti idu RAIKU Packaging mullikilet asendava loodusliku materjaliga, mis muutub pärast kasutamist mullaks, konkureerides levinud pakkematerjalidega.
Eesti startup-ökosüsteemi andmebaasi andmetel tegutses Eestis möödunud aasta lõpu seisuga 147 süvatehnoloogia ettevõtet. Nende käive kasvas mullu rekordilise 227,2 miljoni euroni, suurenedes võrreldes aasta varasemaga 14%. Statistikaameti andmetel töötas 2023. aastal Eesti süvatehnoloogia ettevõtetes vähemalt ühe päeva 2792 töötajat ehk 16% idusektori töötajatest.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta