MTÜ Loomus korraldab 26. oktoobril Tallinn FoodFest 2018 raames paneeldiskussiooni, kus antakse ülevaade viimasel ajal kiiresti kasvanud vegantoodete valdkonnast. Arutelu käigus selgub, miks on vegantooted muutunud populaarseks, millised on Eesti omapärad vegantoodete turul ja mis on selle nišivaldkonna puhul suurimad väljakutsed.

Paneelis osalevad Loodusvägi OÜ tegevjuht Kristo Tuurmann, Vegan Restoran V kaasomanik ja tegevjuht Loore Emilie Raav, Euroleib AS tegevjuht Oliver Poll ja Solarise keskuse juht Rauno Miljand.

“Veganlus on kasvav trend kõikjal maailmas, turule lisandub pidevalt uusi taimseid alternatiive. Ka Eesti kaubandusvõrk paistab silma laia vegantoodete valikuga. On põnev kuulda, kuidas hindavad olukorda ettevõtted, kes aktiivselt veganturu kasvule kaasa aitavad ja kas tegemist on mööduva trendiga või näeme tulevikus veelgi suuremat kasvu,” ütles MTÜ Loomuse kommunikatsioonijuht ja Taimetoidumessi algataja Annika Lepp, kes juhib FoodFesti veganluse teemalist paneelvestlust.

Diskussioon “Vegantoidu nõudlus ja trendid Eestis” toimub reedel ehk 26. oktoobril kell 15.30-16.30 näituste messikeskuse D-hallis. 26. oktoobril on Tallinn FoodFest avatud ainult erialakülastajatele, messile pääseb alates 18. eluaastast.