23.-27. augustil toimub galeriis Garaaž49 tänavaruumi näitus, mis võtab luubi alla Tallinna tänavate puudused. Garaaž49 galerii asub Tallinnas, Tööstuse 52c.

  • Transport ja linnaplaneerimine
  • 23. august 2022
  • Foto: Puude raie Pronksi tänaval. Seda ristmikku kajastab ka tänavRuumi näitus. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Näitus kajastab EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite tänavastuudio projekte. Läbi virtuaalreaalsuse saavad linna kasutajad tutvuda Tallinna kesklinna oluliste ristmike ideelahendustega, mis järgivad edumeelsete Euroopa linnade planeerimispõhimõtteid. Läbilahendatud projektid on sündinud Eesti arhitektide ja linnaplaneerijate juhendamisel (Raul Kalvo, Tõnis Savi, Marek Rannala - Tallinna rattastrateegia 2018-2028) .

Kõik linnaelanikud kasutavad linnaruumi ühel või teisel moel. Ent siiani näeme ülevalt-alla planeerimistrende, mis muudavad linna autokeskseks. Järjest rohkem võtavad linnaplaneerimise teemadel sõna nii poliitikud, arhitektid kui ka kodanikud. Õnneks on linn päevakajalise teemana muutumas sagedasemaks, ent muutusi meid ümbritsevas infrastruktuuris on raske märgata. Millised saaks olla Tallinna tänavad, kui autoliiklus ei ole enam prioriteet? Tule vaata järele.

Näitus avatakse koos avamispeoga täna,  23.08 kell 18.00. Meeleolu hoiab üleval Garaaž49 oma resident DJ SILIKAAT.

24.08-27.08 Näitus ja kohvik on avatud 14.00-20.00

NÄITUS ON TASUTA!
Näituse kuraatorid:
Eneli Kleemann
Liisa Østrem
Marie Anette Veesaar
Mia Martina Peil
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.