Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia nõukogu otsuse alusel on eesti akadeemik Dimitri Kaljo pälvinud Gottfried Albrecht Germanni märgi.
- Bioneeri uudised
- 10. aprill 2024
- Foto: Korallid. Csharker.Pixabay
Germanni märgiga tunnustatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia kui ka mujal tegutsevaid isikuid, kes on märkimisväärselt panustanud asutuse arengule ja eesmärkide täitmisele. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia traditsioon anda välja Germanni märk sai alguse 2022. aastal Tartu Ülikooli loodusmuuseumi 220. aastapäeval.
Dimitri Kaljo on eesti geoloog ja Eesti Teaduste Akadeemia liige. Ta õppis Tartu Ülikoolis paleontoloogiat ja lõpetas ülikooli 1953. aastal cum laude. Tema uurimistöö peasuundadeks on olnud Eesti ordoviitsiumi ja siluri tetrakorallide taksonoomia ja biogeograafia, graptoliitide biostratigraafia, nende ladestute stratigraafiline liigestus, Balti basseini fatsiaalne arengulugu ja paleoökosüsteemid ning isotoopgeoloogia.
„Dimitri Kaljo on silmapaistev teadlane ja panustanud väga tugevalt Eesti loodusteaduslike kogude, sealhulgas Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia kogude arendamisse. Tema initsiatiivil algatati Eesti teaduskogude riiklik programm, mis tagas kogude rahastamise ning arenduse alates selle sajandi algusest,“ sõnas Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktor Urmas Kõljalg.
6. aprillil möödus Tartu Ülikooli loodusmuuseumi 222. aastapäev. Eesti vanim muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum alustas tegevust 1802. aastal, kui saabus esimene looduslooline kollektsioon. Aasta hiljem alustas tegevust botaanikaaed. Toona Tartu Ülikoolis loodusteaduste professorina töötanud Gottfried Albrecht Germann nimetati mõlema asutuse esimeseks direktoriks.
Gottfried Albrecht Germanni märk antakse Dimitri Kaljole üle 17. aprillil toimuval Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu aastakoosolekul.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta