Loodusväe mahedast mustika-mustasõstraglögist on kujunendud läbi aastate tõeline rahva lemmik nii Eesti inimeste kui ka turistide seas.

  • Toit ja aiandus
  • 24. november 2014
  • Fotol jõulud. CC0 Public Domain. Pixabay

Nüüdseks juba seitsmendat aastat valmib Loodusväe glögimeistrite käe all jõuluturu hittjook. „Meie glögi on ainus, mida valmistatakse Raekoja platsil hubases majakeses kohapeal,“ lausub 2008. aasta jõuluturult alguse saanud ettevõtte üks asutajatest, Ahto Vegmann. “Kui esialgu valmistasime glögi ainult kohapeal, siis üha rohkem hakkasid kliendid esimesel kahel jõuluturul küsima, kas jooki on võimalik ka kaasa osta. Nii alustatigi glögi tootmist ka pudelitesse,” lisas ta.

Sel aastal üllatab Loodusvägi oma kliente kahe uue kodumaise maheda glögisordiga, mida keskkonnasõbralikus klaaspudelis on mõnus koju kaasa võtta – rabahõngulisest pohlaglögist ning vitamiinirikkast astelpajuglögist tõotavad tulla uued lemmikud. Soojendavad ürdijoogid leiavad oma väeka sisu ning kauni rüüga üha enam tee ka jõulukuuse alla päkapiku kingikottidesse.

Loodusväe maheglögid on jõudsalt populaarsust kogumas ka Skandinaaviamaade turgudel - Soome, Rootsi ja Taani kordustellimused on Viljandimaal Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskuses, kus Loodusväe peamine glögitootmine toimub, juba ammu kibekärme jõuluhooaja avanud.

Eestis on kodumaised maheglögid jõudnud lisaks mahepoodidele ka Prismade, Rimide, Selverite, Kaubamaja ning Stockmanni lettidele.

Loodusväe mahedad glögid on valmistatud 100 % puhtast toorainest. Vastavalt sordile on glögi aluspõhjaks kodumaine marjadest pressitud täismahl (metsmustika- ja mustasõstra-, pohla- või astelpajumahl), vesi ning täisroosuhkur. Vürtsi lisavad 4 – 8 soojendavat ürti, mis on tuntud oma immuunsust tugevdava, ainevahetust ergutava, verd puhastava ja organismi tasakaalustava toime poolest.

Jõulumeeleolu loovad ka Loodusväe tatrajahust krõbedad gluteenivabad piparkoogid, mis on selle aasta uuendusena ka piimavabad. Koostöös Taali mesilaga pakub Loodusvägi ka erinevaid maitsemee sorte.