Guide-running (jooksusilmad) on süsteem nägemispuudega inimestele saatjatega jooksmis- ja kõndimisvõimaluste pakkumiseks. Guide Running Estonia sündis kahe jooksja ühise eesmärgina pakkuda pimedatele jooksjatele võimalust sportida. MTÜ Guide Running Estonia edendab Eestis liikumisharrastust ja nende missiooniks on, et kõikidel inimestel oleks võimalus jooksmisega tegeleda.  Eesmärk on leida saatja igale abi vajavale liikujale, et nägemispuue ei saaks takistuseks aktiivsele eluviisile.

Jooksusilmade kogukond on üha kasvamas ning praeguseks on just Tartus tekkinud olukord, kus abivajajaid on rohkem kui saatjaid. Suurem osa neist, kes saatjat otsivad, ei nõua palju – oleks lihtsalt tore leida keegi, kellega aeg-ajalt kõndimas käia. Kõik saatjad läbivad enne esimest abivajajaga kohtumist ka väikese koolituse, kus jagatakse nippe ja soovitusi ning antakse ühiseks liikumiseks vajaminev abivahend.

Seega, kui armastad õues liikuda – joosta, kõndida või matkata – ja tunned, et oled valmis kas või korra nädalas kedagi kampa võtma ja tallegi liikumisrõõmu pakkuma, anna endast märku. Huvilistel palume liituda Facebookis Jooksusilmade grupiga või võtta ühendust meili teel (guiderunningestonia@gmail.com) – kõik on oodatud!