20. jaanuaril sai Eesti Metsloomaühing kirja murelikult naiselt, kes leidis Sauel enda aiast noore haki. Kirjas seisis, et lind on ilmselt noor ja ühest silmast pime. Teavitaja oli linnu kasside eest tuppa toonud, talle toitu pakkunud ja kirjutas seejärel, et abi paluda.

Metsloomaühingu vabatahtlik Kairi toimetas haki Sõle loomakliinikusse, kus selgus et linnu paremas silmas on verejooks eeskambrisse. Raviks määrati kord päevas valuvaigistit ja 4 korda päevas põletikuvastaseid ja valu vähendavaid silmatilku, mis pidurdavad ka silmapõletiku põhjustavate bakterite kasvu.

Edasi läks lind ravi- ja kosumise perioodiks Metsloomaühingu teise vabatahtliku Kristiina hoole alla. Hakk sai nimeks Pärt.

Kuna Pärdil puudub päris selge arusaam asjade ruumis paiknevuse kohta oma silma tõttu, siis eelistab ta suurema osa ajast millestki kinni hoida, et ennast turvalisemalt tunda. Selleks on tal puuris mitu oksa, et tal natukenegi põnevam oleks. Toidukausi asukoha on ta kenasti selgeks saanud, kuna ta süües täpselt sihtida ei saa, siis on ka anum piisavalt suur, et ta millelegi huupi ikkagi alati pihta saab.

Esialgu anti silma paranemiseks 50:50 võimalus, kui alguses oli Pärdi silm koguaeg kinni paistetanud, siis nädala möödudes oli silm ilusti lahti ja paistetus taandunud.

5. veebruaril oli Pärdi teine arstivisiit, kus selgus, et silm on väga hästi paranenud, paistetus kadunud ja veri silmast peaaegu taandunud. Üsna pea hakkab ta ka selle silmaga nägema. Silmatilkadega ravi 4 korda päevas jätkub ja uuesti oodatakse Pärti arsti juurde kuu aja pärast.

Loodetavasti antakse siis juba vabaduseks roheline tuli!


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!

Metsloomade aitamiseks vajalikke kulusid saad aidata meil maksta helistades:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING, EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link

Aitäh kõigile Eesti Metsloomaühingu toetajatele!