Hakka ökodisaineriks: kujunda Rimile poekott

Tänasest algab disainikonkurss kangast poekottidele parima kujunduse leidmiseks. 30. novembrini kestvale konkursile oodatakse osalema kõiki eestimaalasi ning lõplikuks võitjaks osutub enim rahvalt hääli saanud kavand.  Võitnud disainiga poekott jõuab Rimi poodidesse müügile järgmisel kevadel.

Rimi keskkonnasõbralike kangaskottide disainikonkursi eestvedaja Andrija Lilleoja sõnul täidab konkurss kaht eesmärki – teadvustada ja rõhutada keskkonnasõbralike valikute olulisust ning kaasata inimesed reaalselt sellesse protsessi ka loomingulise panusega.

“Meie idee on anda roheline tee andekale kujundusele ning tuua see kindlasti ka poelettidele,” ütles Lilleoja. Lilleoja leiab, et kangast poekotid on kõige keskkonnasäästlikum lahendus oma ostude poest koju viimiseks ning unikaalne, klientide endi poolt valitud disain annab sellele kordumatu lisaväärtuse.

Konkurss isetegijatele

Kangast poekoti disainikonkurss on osa Rimi loodushoiuaktsioonist, mis kutsub inimesi üles tegema keskkonnasõbralikke valikuid.

“Oodatud on mitte ainult kunstivaldkonna inimesed, vaid ka need, kellele disain südamelähedane ja idee kangast koti kujundamiseks mõtted liikuma paneb,” ei sea Lilleoja konkursil osalejatele piire.

Konkursil osalemiseks on vaja oma poekoti disain enne 30. novembrit veebilehele rimi.ee/loodushoid üles laadida või saata see aadressil info.ee@rimibaltic.com.

Laekunud tööde hulgast valitakse 10 parimat, mille vahel saavad veebilehel rimi.ee/loodushoid oma lemmiku valida kõik huvilised. Uue kujundusega poekott jõuab Rimi poodidesse müügile järgmisel kevadel.

Keskkonnahoid läbi tarbimisvaliku

Kui paber- või kilekotti saab korduvkasutada vaid mõned korrad, siis kangast ostukotid peavad reeglina vastu mitmeid kuid. See muudab kangast poekoti ka soodsamaks lahenduseks ostude kojuviimiseks.