Teisipäeval, 15. oktoobril toimub Lennusadamas heategevuslik teavituspäev ja kontsert “Läänemere hääl”. Kõik huvilised on oodatud kohtuma “Save the Baltic Sea” ekspeditsiooniga, kes on ümber Läänemere matkaga lõpusirgele jõudmas. Saab külastada Läänemere teemalisi tegevus- ja teadusalasid, nautida Taavi Petersoni kontserti ning küsida otse teadlastelt, kuidas tegelikult meie kodumere tervisel läheb.
- Veemajandus
- 15. oktoober 2024
- Foto: Hallhüljes, Silke. Pixabay
Ürituse eesmärk on tõmmata tähelepanu Läänemere seisundile ja peamiste probleemide lahendustele, seda läbi nii teadlaste silmade, aga ka läbi praktiliste näidete kuidas tavaline inimene oma valikutega mere tervist saab mõjutada. Läänemerd ohustavad nii kliimamuutuste tagajärjed, vette sattunud ohtlikud ained kui ka liigne lämmastiku ja fosfori sissevool, muutes Läänemere üheks reostatumaks mereks.
Just enne üritust jõuab Eestisse “Save the Baltic Sea” ekspeditsioon, kes on võtnud eesmärgiks matkata 6000 km ümber Läänemere, et juhtida tähelepanu meie kodumere keskkonnaprobleemide lahendamise võimalustele. Meeskond koosneb vabatahtlikest. Kõigil huvilistel on võimalik vahemikus 17. oktoober kuni 3. november nendega liituda eri etappideks mööda Eesti rannikut Tallinnast Iklani.
Teavituspäev “Läänemere hääl” algab koolide külastustega - umbes 150 õpilast erinevatest koolidest saavad osa mereteemalistest õppeprogrammidest. Seejärel kohtuvad nad matkagrupiga ja külastavad tegevusalasid, mille teemadeks on Läänemere tervis ja kaitse, allveerobootika, jätkusuutliku matkamise nipid, plastireostus ning merega seotud mälestused.
Õhtune osa on aga avatud kõigile linnakodanikele. Alates kella 18st saab kohtuda nii matkagrupiga “Save the Baltic Sea”, kuulata nendega intervjuud ja küsida küsimusi. Samuti kuulata ettekannet Läänemere tervise hetkeseisundist ning külastada avatud tegevusalasid. Õhtu lõpetab Taavi Petersoni heategevuskontsert Läänemere heaks.
Õhtu jooksul kogutakse annetusi Läänemere hüvanguks. Pool annetustest läheb "Save the Baltic Sea" ekspeditsiooni toetuseks, teine pool Eesti mereteaduse toetuseks. Täpsemalt projekti Kajakas kaudu Kakrarahul merelindude rõngastamiseks ning Innarahul hallhüljeste poegimisalale veebikaamera paigaldamiseks, mida saaksid kõik huvilised jälgida Looduskalender.ee lehelt.
Sündmus “Läänemere hääl” korraldatakse koostöös “Save the Baltic Sea” ekspeditsioonigrupi ja Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudiga.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta