Heateo Sihtasutus paneb noorte äriplaanide konkursil Ajujaht taas välja sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna, mille saamiseks peab nutikas äriplaan lisaks tulu teenimisele aitama kaasa ka mõne ühiskondliku probleemi leevendamisele.

Eelistatud on julged ja uuenduslikud äriideed ning valdkondlikke piiranguid pole: lahendus võib aidata erivajadustega inimesi, muuta lihtsamaks materjalide taaskasutamise või hoopis edendada tervislikke eluviise.

Näiteks elmise aasta eriauhinna võitja MTÜ Abikäsi missiooniks on suurendada puuetega inimeste tööhõivet Eestis. Organisatsioon ei vahenda mitte ainult tööjõudu teistele ettevõtetele, vaid loob töökohti ka ise, kasutades sotsiaalse ettevõtluse mudelit. Abikäsi pakub oma teenuseid kõikjal Eestis ja tema klientide hulka kuuluvad nii suured ettevõtted kui ka riigisektor. Sügisest loodab Abikäsi alustada koostööd ka Eesti Töötukassaga.

Kõigi Ajujahil osalevate ideede hulgast valib žürii välja 20 parimat. Ideede autorid läbivad koolitusprogrammi, mille käigus koostavad nad mentori toetusel oma äriplaanid. Võitjate vahel jaotatakse ühe miljoni krooni suurune auhinnafond, s.h sotsiaalse ettevõtluse 50 000 krooni suurune eriauhind.

Ajujahile saab registreeruda aadressil www.ajujaht.ee ja oma ideid võib konkursile esitada 1. novembrini.

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!