Hiiu Folk, mis iga aastaga muutub üha enam keskkonda kaitsvaks festivaliks, algab ka sel aastal keskkonnaõhtutega ning pakub inimese ja looduse kokku viimiseks varasemast märksa uhkemat valikut loodusmatku.

„Hiiu Folk teeb juba teist aastat väga head koostööd Keskkonnaametiga,” kõneleb festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak. „Võib öelda, et tegelikult algab festival juba esmaspäeval, mil Kärdla Villalaos toimub esimene keskkonnaõhtu.”

Muusika ja fotoprogrammiga Hiiu Folgi keskkonnaõhtud, mida peetakse 15.–17. juulil ehk esmaspäevast kolmapäevani igal õhtul, on juba teist aastat sissejuhatus nädala lõpus toimuvale suurele folgifestivalile.

Lisaks keskkonnaõhtutele on folgifestivali kavas hulk loodusmatku. Tiit Leito juhtimisel saab osaleda juba tavaks saanud Hiiu Folgi loodusmatkal, mis seekord kannab pealkirja „Loodusmaastikud ja pärandkultuur Hiiumaa südames” ning viib huvilised Pihla-Kaibaldi looduskaitsealale, kus saab näha nii raba kui okasmetsa, samuti jääb teele vana metsavahitalu. Buss kuuekilomeetrisele loodusmatkale väljub Kärdlast kell 9 ning on tagasi kell 13.

Reede hommikul viib Leito matkahuvilised paadiga Saarnaki laiule, kus annavad eksklusiivse kontserdi Jaak Johanson, Krista Citra Joonas, Astrid Nõlvak ja Eike Vellend. Et laiud on looduskaitse all ja neile minemine keeruline, on sellel matkal osalejate arv piiratud.

Neil, keda ahvatleb jalgrattasõit, tasub kindlasti osa võtta jalgrattamatkast „Lepa Anna radadel”. Kahetunnine ja kümnekilomeetrine retk algab reedel kell 14.30 Kassari Puhkekeskuse juurest. NB! Osaleda saavad ka need, kel jalgratast kaasas pole, sest kohapeal on avatud jalgrattalaenutus.

Reedel kell 17.30 saab koos matkajuht Tiiu Metsariga minna Paluküla kiriku juurest retkele, kus jalutatakse ürgse kraatri vallil ehk teadaolevalt vanimal Eestimaa pinnal ja mõtiskletakse looduse, aja ja inimese üle.

Laupäeval kell 20 aga algab Sõru paadikuuri juurest Tiina Koidu juhtimisel loodusmatk „Mere ja küla piiril”, mis kulgeb mööda rannajoont ning sisaldab lugusid maalt ja merelt. Kaks tundi hiljem saab Kalanas Hõbekala kohviku juures alguse eksklusiivne öömatk, mida juhib Liis Soonik.

Retkedele palutakse eelnevalt registreeruda aadressil inna.lepik@hiiufolk.ee. Retkede osalemistasu jääb 1 ja 15 euro vahele.

Pärimusmuusikafestival Hiiu Folk leiab aset 18.–21. juulini Kassaris, Kärdlas ning mujal Hiiumaal. Täpsema kava leiab veebilehelt www.hiiufolk.ee .