Keskkonnaministeerium koos partneritega alustab kogu keskkonnavaldkonna arengut suunava dokumendi loomist, et suunata ja hoida Eesti looduskeskkonna arengut.

  • Kliima
  • 14. juuni 2021
  • Foto: Tartu katlamaja korsten. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Juba homme toimuval keskkonnavaldkonna arengukava koostamise avasündmusel tutvustab arengukava vajadust keskkonnaminister Tõnis Mölder, täpsematest tegevustest räägivad keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt ja Riigikogu keskkonnakomisjoni juht Yoko Alender.

Majanduskasvu ja loodusressursside teemal arutlevad tippteadlased ja ettevõtjad: Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, bioloog Aveliina Helm, Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe ja Rohetiigri nõukogu liige Merili Vares.

Sündmuse peaesineja on väärika Kopenhageni Tuleviku Uuringute Instituudi direktor, 30 aastat maailma trende ennustanud ja nende vahel seoseid loonud futuroloog Carsten Beck. Homsel sündmusel tutvustab Carsten maailma juhtivaid megatrende, liites need meie regiooni ja Eestiga, samuti näitab ta kätte meid mõjutavad olulisemad suunad aastani 2050.

Avasündmus algab kell 10:30 ja koosneb kahest osast, esimene pool sündmusest on täidetud inspireerivate kõnede ja aruteludega, teine pool aga mõeldud koostööpartneritele töö alustamiseks ja koos unistamiseks. Teises osas toimuvad töötoad kuuel teemal: ringmajandus, kliima-õhk-kiirgus, meri ja vesi, elurikkus, keskkonnateadlikkus ja maa-ruum-ilmainfo.

Sündmust saab jälgida Keskkonnamisteeriumi FB lehel.

Vaata sündmuse ajakava