Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsub esitama kandidaate 2023. aasta noore looduskaitsja auhinnale, millega kaasneb 1000 euro suurune stipendium ja rinnamärk.

Auhinnale on oodatud kandideerima looduskaitsjad, kel on väljapaistvaid saavutusi Eestimaa looduse kaitsel ning kes on passi või enesetunde järgi nooremad kui 35 aastat. Kandidaadid võivad õppida või töötada nii avalikus, era- kui ka mittetulundussektoris, samuti tegutseda vabatahtlikuna. Üles võib seada nii enda kui ka kellegi teise kandidatuuri.

Kandideerimisavaldusi saab esitada 17. jaanuarini 2024.

Noore looduskaitsja auhinda antakse välja alates 2005. aastast eesmärgiga toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade. Auhinna pälvija otsustab ELFi kokku kutsutud žürii. Stipendiumi on tänavu välja pannud NaTourEst, Naturum, Loodustaju, Eesti Loodusturismi Ühing ja Eestimaa Looduse Fond. Rinnamärgi on disaininud Kertu Tuberg.

Varasematel aastatel on auhinna pälvinud Indrek Sell, Polina Degtjarenko, Ott Luuk, Madis Leivits, Lennart Lennuk, Virve Sõber, Annely Esko, Riho Kinks, Aveliina Helm, Renno Nellis, Indrek Tammekänd, Ulvar Käärt, Murel Truu, Tarvo Valker, Marek Sammul, Peep Mardiste ning Asko Lõhmus.

Tänavune auhinna laureaat kuulutatakse välja 2024. aastal 1.- 2. veebruaril toimuval konverentsil "Meri ja soo" Tallinnas.