On teada, et maailma kõige suuremaks prügiprobleemiks ei ole mitte plastkõrred ega pudelid, vaid suitsukonid ehk tselluloos-atsetaatkiududest sigaretifiltrid, mis ei lagune bioloogiliselt.

Maailmas suitsetatakse aastas 6 000 000 000 000 (6 triljonit!) sigaretti ja koguni 4,5 triljonit sigaretifiltrit ehk koni jõuab loodusesse.
Ühtlasi teame, et Tallinnast Läänemerre jõudvast prügist ligi poole moodustavad suitsukonid.

Mullu koguti Eestis maailmakoristuspäeva raames ühe päevaga umbes 1 miljon suitsukoni. Ent konisid on looduses ja tänavatel endiselt.

Nii kutsume kõiki üles koristuspäevast taas osa võtma. Juhatame 19. septembril toimuva Maailmakoristuspäeva sisse eelkoristuse, mis leiab aset juba homme.

Homme hommikul teevad Tallinna linnapea ja veel trobikond muusikuid, sportlasi ja poliitikuid pealinnas eelkoristust. Võtame kõik neist eeskuju ja korjame kas enne tööd, teel tööle, lõunapausi ajal, teel koju või õhtuse jooksutrenni ajal 15 minutit suitsukonisid. Kutsu sõbrad, pere ja töökaaslased ettevõtmisega kaasa.

Kasutage koristamiseks korduvkasutatavaid kindaid ja haarake kodust vana kilekott (sobib ka leiva- või saiakott) või taaskasutatav anum.

Ootame teie headest tegudest pilte ja videoid. Lugege leitud konid üles ja jagage numbrit teistega. Kasutage #maailmakoristus2020, #rohelinepealinn ja #egca2022. Oma leidu võite jagada ka Maailmakoristuspäeva tiimiga aadressil kampaania@maailmakoristus.ee.

Tallinn on üks finalist "Euroopa Roheline Pealinn 2022" konkursil. Finaal toimub käesoleva aasta 8. oktoobril.