Nutitehnoloogia tungib üha rohkem igasse tööstusharusse, kujundades omakorda seda, kuidas me hetkel elame ja töötame. Milliseid tehnoloogiatrende ennustab Huawei kuni 2025. aastani?

  • Majandus
  • 3. september 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Huawei avaldas oma globaalse tööstuse visiooni (GIV) raporti, mis kajastab kajastab tehnoloogia ja tööstuse arengu trende kuni 2025. aastani, hõlmates 5G võrku, tehisintellekti rakendamist, kodurobotite kasutuselevõttu ja nutiassistendi kasutamise sagedust.

Huawei ICT Infrastruktuuri turundusjuhi Kevin Zhangi sõnul ei lõpe inimeste avastusretk kunagi. „Peaksime seadma oma eesmärgid kaugemale sellest, mida me praegu näeme ning vaatama tulevikku, liikudes uuenduste juurest leiutiste juurde. Märkame kiireid muutusi elus, töös ja ühiskonnas, kuna iga tööstusharu võtab kasutusele tehisintelligentsi, 5G, pilvandmetöötluse ja muud arenevad tehnoloogiad. Huawei on pühendunud digitaalplatvormide, kasutajakogemuste ja nutitehnoloogia loomisele, mis tooks kaasa kõikehõlmava ühenduvuse igas olukorras. Meie missioon on pakkuda igale inimesele, kodule ja organisatsioonile nutikat tulevikku ning täiesti uute kasvuvõimaluste eeliseid,“ sõnas Zhang.

Globaalse tööstuse visiooni ennustuste kohaselt on 2025. aasta 10 põhitrendi järgmised:

1. Elu robotitega. Materjaliteaduse, tunnetusliku tehisintelligentsi ja võrgutehnoloogiate edusammud soodustavad robootika kasutuselevõttu erinevatel eesmärkidel kodudes ja isiklikus plaanis. Globaalse tööstuse visioon ennustab kodurobotite turuosa suurenemist 14 protsendini.

2. Uutmoodi supernägemine. 5G, virtuaalreaalsuse / võimendatud reaalsuse, masinõppe ja muude tekkivate tehnoloogiate sulandumine võimaldab meil reaalsust, distantse ja ajalugu uutmoodi tajuda, avades uusi lähenemisvõimalusi inimestele, ettevõttele ning kultuurile. Globaalse tööstuse visioon ennustab, et virtuaalreaalsust / võimendatud reaalsust kasutavate ettevõtete hulk tõuseb 10 protsendini.

3. Nullotsing. Kuna andmepõhised ja anduritega varustatud seadmed ning vahendid hakkavad meie vajadusi aimama, leiab teave meid ise üles. Tuleviku otsingud on nupuvabad; isiklikud sotsiaalvõrgustikud luuakse kiirelt ilma pingutuseta ja „nullotsingu“ funktsionaalsusest lõikavad kasu ka ettevõtted. Globaalse tööstuse visioon ennustab, et 90 protsenti nutiseadmete omanikest kasutab 2025. aastal isiklikke nutiassistente.

4. Kohandatud tänavad. Nutikad transpordisüsteemid ühendavad inimesi, sõidukeid ja taristut, kaotades ummikud, tagades kiire hädaolukordadele reageerimise ja muud funktsioonid, mis muudavad elu sujuvamaks. Globaalse tööstuse visioon ennustab, et 15 protsendil sõidukitest on 2025. aastal V2X tehnoloogial põhinevad autokiibid.

5. Interneti robotid ehk botid. Juba praegu paljusid tööstusharusid ümber kujundav nutikas automatiseerimine võtab lahendada palju ohtlikumaid, korduvaid ja ülimat täpsust nõudvaid ülesandeid, mis on tõeline õnnistus ohutuse ja tootlikkuse suurendamisel.

Globaalse tööstuse visioon ennustab, et 2025. aastal on tööstuses iga 10 000 töötaja kohta 103 robotit.

6. Täiustatud loovus. Pilvepõhine tehisintelligents vähendab teaduskatsete, innovatsiooni ja kunsti valdkondadesse sisenemise kulusid ja takistusi, tehes igale inimesele võimalikuks kulla hinnaga loomepotentsiaali rakendamise. Globaalse tööstuse visioon ennustab, et 97 protsenti suurettevõtetest võtab 2025. aastaks kasutusele tehisintelligentsi.

7. Sujuv kommunikatsioon. Tehisintelligents ja suurandmete analüütikud loovad sujuva kommunikatsiooni ettevõtete ning klientide vahel ja kaotavad keelebarjäärid. Tuleviku kommunikatsiooni alustaladeks on täpsus, üksteise mõistmine ja usaldus. Globaalse tööstuse visioon ennustab, et ettevõtted kasutavad 2025. aastal täielikult 86 protsenti andmetest, mida nad toodavad.

8. Pilvetehnoloogia. Kogu maailma ettevõtted võtavad digitaalse tehnoloogia ja nutirakendused kasutusele ühtse juurdepääsuga platvormidel – see tähendab paremat koostööd, ressursside jagamist, tugevamaid ülemaailmseid ökosüsteeme ning suuremat tootlikkust. Globaalse tööstuse visioon ennustab, et kõik ettevõtted kogu maailmas kasutavad 2025. aastal pilvetehnoloogiat ja 85 protsenti ärirakendustest on pilvepõhised.

9. 5G kiire kasutuselevõtt. 5G on kohal ja kinnitab kanda palju kiiremini kui mis tahes eelmine traadita põlvkond – selle potentsiaal üksikisikute, ettevõtete ning ühiskonna jaoks on tohutu. Globaalse tööstuse visioon ennustab, et 58 protsendil kogu maailma rahvastikust on 2025. aastal ligipääs 5G-võrgule.

10. Globaalne digitaalne juhtimine. Digitaalse tehnoloogia edusamme tuleb tasakaalustada ühiste andmenormide ja andmekasutuse põhimõtetega. Globaalse tööstuse visioon ennustab, et globaalsete andmete aastane maht ulatub 2025. aastal 180 ZB-ni (1 ZB = 1 triljon GB).