26. septembril toimub juba neljandat korda üleeuroopaline Humana päev, mis sel aastal kannab nime „Meie ilm, meie võimalus“ ning mis keskendub kliimamuutustele ja keskkonnasäästule.

Inimkond tarbib täna loodusressursse kordades rohkem kui loodus neid taastoota suudab ning meie vajaduste rahuldamiseks oleks hetkel vaja vähemalt 1,5 maakera. Seepärast on aina olulisem tarbida säästlikumalt ning toota efektiivsemalt kauakestvaid asju. Tänapäeva ärimudel seda aga ei toeta ning seepärast on kodanikuühendustel oluline roll seda teemat tõstatada ning panna nii tootja kui tarbija mõtlema sellele, mida ja kui palju me tegelikult vajame.

Humana rahvusvahelise liikumise eesmärk on muuhulgas toetada kogukondi arenguriikides, keda kliimamuutused ning ressursside ületarbimine kõige teravamalt puudutavad. Seda tehakse läbi teavitusprojektide, samuti istutatakse puid, nõustatakse väiketalunikke mitmekesisemaid põllukultuure kasvatama, rajatakse ohutuid veevõtukohti ning säästlikke küttekoldeid.

Euroopa riikides keskendutakse jäätmevähendamisele läbi riidekogumise ja sorteerimise ning säästliku tarbimise edendamisele läbi rõivaste taaskasutuse.

Humana päeva puhul toimub Humana kauplustes kliendiloterii, mitmes poes on öömüügid, esmakordselt toimub Vikerlase, Mustamäe ning Papiniidu poodides ka hommikumüük.

26. septembril saab külastada ka Humana sorteerimiskeskust, kus iga päev sorteeritakse üle 40 tonni riideid. Ekskursioon huvilistele toimub kell 12:00 aadressil Jälgimäe tee 13. Registreerumine info@humanae.ee või 5919 6050.